WORLD TRAVELER CLUB

Najciekawsza baza egzotycznych ofert turystycznych
Tel. +48 739 288 988
Brand owned by
Neodronevision sp. z o.o.
Ekwador - Cotopaxi i Amazonia

Wspinaczka na Cotopaxi i przygoda w Amazonii

6590 PLN + 1600 USD

Info i Terminy
Liczba dni:15
Dojazd: samolot
Rodzaj imprezy: zwiedzanie, trekking, wyjazd indywidualny
Zakwaterowanie: Hotele 2*, Camping
Wyżywienie: według programu
2023-06-03 - 2023-06-17
Cena: 6590 PLN + 1600 USD
WięcejZwiń

Minimalna liczba osób: 8

Dodatkowe informacje:

Oferta wymaga potwierdzenia przez World Traveler Club w ciągu 24 godzin (dni robocze) od założenia rezerwacji.

Wylot/Przylot możliwe z różnych miast w Polsce i Europie, w dowolnym dniu - prosimy o informację dot. preferencji przelotu.

Podane ceny zawierają przelot w najniższej taryfie dostępnej w okresie obowiązywania cennika. W przypadku braku dostępności miejsc w najniższej taryfie cena może ulec zmianie, a ewentualna dopłata przedstawiona jest do akceptacji klientowi.

W przypadku braku możliwości potwierdzenia oferty lub braku akceptacji wysokości dopłaty, World Traveler Club zwraca 100% wpłaconej zaliczki.

Oferta wymaga potwierdzenia przez BP Explorer w ciągu 24 godzin (dni robocze) od założenia rezerwacji.

Wylot/Przylot możliwe z różnych miast w Polsce i Europie, w dowolnym dniu - prosimy o informację dot. preferencji przelotu.

Podane ceny zawierają przelot w najniższej taryfie dostępnej w okresie obowiązywania cennika. W przypadku braku dostępności miejsc w najniższej taryfie cena może ulec zmianie, a ewentualna dopłata przedstawiona jest do akceptacji klientowi.

W przypadku braku możliwości potwierdzenia oferty lub braku akceptacji wysokości dopłaty, Explorer zwraca 100% wpłaconej zaliczki.

* Płatne wg kursu pieniądz-sprzedaż banku Raiffeisen zgodnie z warunkami.
Szacunkowo 13599 zł wg kursu Raiffeisen na dzień 28.05.2023
 • Dzień
  1

  Warszawa - Quito

  Prosimy przybyć na lotnisko co najmniej dwie godziny przed wylotem. Oprawa paszportowo – bagażowa, wylot do Quito via miasto europejskie. Przylot, transfer do hotelu, nocleg.

  Dzień
  2

  Quito

  Ś

  Śniadanie. Wycieczka po mieście. Przejdziemy się uliczkami kolonialnej starówki i odwiedzimy historyczne miejsca: Plac Niepodległości, Katedrę, kościół La Compania i wzgórze Panecillo, z posągiem Matki Boskiej strzegącej miasta. Kontynuacja drogi do Mitad del Mundo (Równika) – niepowtarzalna szansa znalezienia się na obu półkulach jednocześnie. Na zakończenie wjazd kolejką na punkt widokowy.

  Dzień
  3

  Quito - Pasochoa

  Ś, L, K

  Śniadanie, spotkanie o 7 rano w hotelu z przewodnikiem, transfer (ok. 50 minut) do szlaku, który rozpoczyna się na 3200m.n.p.m i wiedzie do krateru Pasochoa. Będziemy się wspinać po północnych i wschodnich stokach wulkanu do jego szczytu na wysokości 4255m. Lunch w formie suchego prowiantu. Nocleg w Chugchilán.

  Dzień
  4

  Laguna Quilotoa - El Chaupi

  Ś, L, K

  Trekking do niesamowitego jeziora leżącego wewnątrz wulkanicznego krateru, w sercu Andyjskiej Paramo jest jedną z głównych atrakcji ekwadorskich Andów. Trekking wokół jeziora trwa 6-7 godzin. Z krateru roztacza się piękny widok na pokryte śniegiem szczyty. Po zakończonym trekkingu przejazd do El Chaupi.

  Dzień
  5

  Illiniza Sur

  Ś, L, K

  ​Illinizas to dwa wulkaniczne szczyty objęte ochroną rezerwatu. Północna Illiniza - piękne, strome i skaliste szczyty górskie o wysokości 5000m, oferują ciekawe trasy o różnym stopniu trudności; stanowiące idealny trening przed zdobyciem wysokich wulkanicznych szczytów. Dziś zaczniemy od transferu do La Virgin na 3,900 m, skąd rozpoczniemy około 3-godzinne podejście. Będziemy przechodzić przez lasy niezwykłych, unikalnych drzew Polylepis i przez stosunkowo wymagający piaszczysty odcinek, aż do Schroniska Nuevos Horizontes (Nowe Horyzonty), położonego na 4700 m, i naszego miejsca zakwaterowania.

  Dzień
  6

  Illiniza Norte

  Ś, L, K

  Po śniadaniu czeka nas ostatni etap wędrówki na szczyt Illiniza Norte. Wejdziemy na niewielkie wzgórze pomiędzy dwoma szczytami Illiniza, skąd będziemy kontynuować wędrówkę w górę, przez szlaki wijące się pośród skał i piasku, aż do najwyższego punktu położonego na 5126 m. Chwila odpoczynku na podziwianie widoków, i zejście z góry do La Virgen, które zajmie około 5 godzin. Po powrocie, zatrzymamy się na obrzeżach Parku Narodowego Cotopaxi na obiad i nocleg w hostelu. 

  Dzień
  7

  Lodowiec - szkolenie

  Ś, L, K

  Dziś wjedziemy samochodami terenowymi na 4,600 m, skąd rozpoczniemy krótką wędrówkę do Schroniska José Ribas na 4,800 m. Tutaj przygotujemy sprzęt i nauczymy się go używać, poznamy technikę i wiedzę niezbędną do bezpiecznego poruszania się na lodowcu. Po zakończonym szkoleniu, wrócimy do schroniska na odpoczynek i posiłek.

  Dzień
  8

  Cotopaxi

  L

  Pobudka o północy. O 1:00 nad ranem wyruszymy ze schroniska na najwyższy aktywny wulkan świata. Po około godzinie dotrzemy do lodowca – tutaj założymy odpowiedni sprzęt. Przy sprzyjającej pogodzie (bez wiatru i świeżego śniegu), szlak nie stwarza większych problemów. Szczeliny lodowcowe są nieliczne i dobrze oznaczone. Zdobycie szczytu zajmie 5-6 godzin, po których będziemy podziwiać imponujący stożek krateru (5,897m). Powrót do schroniska około 10:00. Lekki lunch, przejście na parking i przejazd na południe do Banos, małego miasteczka znanego z leczniczych, siarkowych źródeł.

  Dzień
  9

  Baños - Amazonia

  Ś, K

  Rano spacer po mostach i tarasach widokowych do wodospadu Pailon del Diablo w okolicach Banos. Następnie przejazd do Amazonii, gdzie dotrzemy w godzinach popołudniowych. Po 4-godzinnej jeździe dotrzemy do Suchipakari. Wkładamy gumiaki i rozpoczynamy spacer po dżungli - przewodnik opowie o roślinach leczniczych, takich jak imbir i Guayusa, pomoże wypatrzeć kolorowe ptaki, m.in. cacique i tukany, czy ogromnych drzew ceibo. Po powrocie relaks w rzece. Wieczorem omówimy plan na następny dzień.

  Dzień
  10

  Amazonia

  Ś, L, K

  Po śniadaniu powrót do dżungli – trekking do wodospadu. Po drodze nasz przewodnik powie wszystko o florze, dziko rosnących bambusach, liściach laurowych, kakaowcach i orchideach, poznamy sposoby pozyskiwania naturalnych barwników. Będziemy też wypatrywać różnych gatunków fauny, takich jak małp, nietoperzy i wielu innych. Lunch w formie pikniku nad rzeką. Dla chętnych przejażdżka naturalną zjeżdżalnią wodną, 50 metrów w dół. Można także zrelaksować się w naturalnych basenach na rzece, wprost stworzonych do kąpieli. Dla odważnych, wspinaczka po skałach. Po tej przerwie kontynuacja trekkingu do indiańskiej rodziny, należącej do społeczności Kichwa. Nauczymy się, jak zrobić chicha de yucca, typowy amazoński napój i przetrwać w tych ciężkich warunkach. Powrót do Suchipakari na kolację i wieczór przy ognisku.

  Dzień
  11

  Amazonia

  Ś, L, K

  Po śniadaniu pakujemy gumiaki i kamizelki ratunkowe i ruszamy do rzeki Napo, skąd kajakami popłyniemy do centrum Kamak Maki, siedziby projektu, który stara się zachować i propagować wiedzę o kulturze i zwyczajach ekwadorskiej Amazonii. Poza okazją do wypróbowania swoich umiejętności używania lokalnej broni i pułapek, można też zobaczyć węże, papugi i inne zwierzęta. Mniej odważnych żądnym przygód spodoba się dział lokalnej muzyki i tańca. Czas na lunch w indiańskim domu i okazja do zakupu pamiątek. Na zakończenie wizyta u szamana. Powrót na kolację i nocleg do lodge.  

  Dzień
  12

  Amazonia - Quito

  Ś

  Po śniadaniu nauczymy się jak przygotować czekoladę mając do dyspozycji ziarna kakaowca. Ekwadorska czekolada jest jedną z najlepszych na świecie. Pożegnanie z dżunglą i około 5-godzinny przejazd do Quito.

  Dzień
  13

  Otavalo

  Ś

  Dziś odwiedzimy jeden z najbardziej znanych indiańskich targów Ameryki Łacińskiej, Otavalo. Na targu mienią się kolorowe poncza, ręcznie robione wełniane swetry, indiańskie obrazy, rzeźby, biżuteria, kapelusze i czapki… Następnie udamy się do Citacachi znanego z wyrobów skórzanych. Powrót do Quito, nocleg. 

  Dzień
  14

  Quito - Warszawa

  Ś

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko, powrót do kraju via miasto europejskie.

  Dzień
  15

  Warszawa

  Lądowanie w Polsce, zakończenie imprezy.

 • Cena zawiera

  • Przeloty Warszawa – Quito – Warszawa via miasto europejskie (i południowoamerykańskie) – uzależnione od dostępności w momencie potwierdzenia
  • Zakwaterowanie w hotelach 1*, 2*i 3* w pok. 2 os., w trakcie trekkingu w Ekwadorze w schroniskach (wieloosobowe pokoje z piętrowymi łóżkami) lub pod namiotem
  • Wyżywienie według programu (lunche w formie suchego prowiantu)
  • Transfery klimatyzowanym busem/autem (w zależności od l. osób)
  • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
  • Przewodników lokalnych (j. ang)
  • Ubezpieczenie NW, KL, bagaż, choroby przewlekłe, w wariancie sporty ekstremalne podczas wspinaczki
  • Opłaty lotniskowe 
  Cena
  nie zawiera

  • Wydatków własnych
  • Ewentualnych dopłat paliwowych
  • Obowiązkowych napiwków
  • Napoi do posiłków
 • Lista dokumentów związanych z wycieczką "Ekwador - Cotopaxi i Amazonia"

  • Zobacz większą mapę Google