WORLD TRAVELER CLUB

Najciekawsza baza egzotycznych ofert turystycznych
Tel. +48 739 288 988
Brand owned by
Neodronevision sp. z o.o.
Trekking na Kilimandżaro - Trasa Machame

Trekking na najwyższy szczyt Afryki trasą Machame

4635 PLN + 1900 USD

Góra Kilimandżaro to najwyższy szczyt Afryki wznoszący się na 5895 m.n.p.m., jednocześnie największa wolnostojąca góra świata. Każdy z kondycją pozwalającą na 6-7 godzinny marsz dziennie, może zdobyć szczyt góry: Uhuru Peak, i z tego miejsca podziwiać panoramę Afryki. Szlak ten należy do najbardziej widokowych tras góry. Noce spędzimy w namiotach, w których również zostaną podane posiłki. Podczas 7-dniowej wyprawy towarzyszy nam doświadczony tanzański przewodnik, który zna wszystkie tajemnice i ciekawostki dotyczące trasy Machame, jak również nazwy roślin i zwierząt spotykanych po drodze. Zapewni on nam nie tylko dostęp do informacji, ale również pełnię bezpieczeństwa i opieki podczas całego pobytu.

Info i Terminy
Liczba dni:9
Dojazd: samolot
Zakwaterowanie: Camping
Wyżywienie: 3 razy dziennie
2023-01-05 - 2023-12-22
Cena: 4635 PLN + 1900 USD
WięcejZwiń

Minimalna liczba osób: 2

Dopłaty:

 • Dopłata do pokoju 1-osobowego: 160 USD

Dodatkowe informacje:

Oferta wymaga potwierdzenia przez World Traveler Club w ciągu 24 godzin (dni robocze) od założenia rezerwacji.

Wylot/Przylot możliwe z różnych miast w Polsce i Europie, w dowolnym dniu - prosimy o informację dot. preferencji przelotu.

Podane ceny zawierają przelot w najniższej taryfie dostępnej w okresie obowiązywania cennika. W przypadku braku dostępności miejsc w najniższej taryfie cena może ulec zmianie, a ewentualna dopłata przedstawiona jest do akceptacji klientowi.

W przypadku braku możliwości potwierdzenia oferty lub braku akceptacji wysokości dopłaty, World Traveler Club  zwraca 100% wpłaconej zaliczki.

* Płatne wg kursu pieniądz-sprzedaż banku Raiffeisen zgodnie z warunkami.
Szacunkowo 12958 zł wg kursu Raiffeisen na dzień 20.07.2024
 • Dzień
  1

  Warszawa - Kilimandżaro

  Prosimy przybyć na lotnisko na 2 godziny przed planowanym wylotem. Po odprawie biletowo – bagażowej przelot do Kilimandżaro via miasto azjatyckie lub europejskie. Lądowanie w Kilimandżaro, transfer do hotelu i nocleg.

  Dzień
  2

  Machame

  Około godziny 8:00 spotkanie z przewodnikiem, który pokrótce przedstawi program dnia podczas wspinaczki. Przejazd do bramy Machame, przy której nasz przewodnik załatwi wszystkie konieczne formalności dotyczące wstępu do Parku Narodowego Kilimandżaro. Droga wiedzie przez malownicze pola uprawne kawy oraz wioski. Stąd zaczynamy wspinaczkę krętą drogą prowadzącą przez wspaniały las deszczowy. Nocleg spędzimy w obozowisku Machame. Czas wędrówki 5-7 godzin.

  Dzień
  3

  Shira

  Po śniadaniu dalszy ciąg wspinaczki. Opuszczamy rejon lasu deszczowego, wędrując cały czas wznoszącą się trasą. Po przejściu bramy lasów deszczowych, w ciągu 4 - 5 godzin dotrzemy na wysokość około 3000 m, gdzie zaczyna się królestwo senecji, lobelii i niespotykanych rozmiarów dziurawca. Będziemy przecinać małe doliny, iść wzdłuż stromych, kamienistych krawędzi pokrytych niską roślinnością. Szlak prowadzi nas na zachód do obozowiska Shira (3840 m), z którego roztacza się niezapomniany widok na szczyt Shira. Czas wędrówki 5-7 godzin.

  Dzień
  4

  Barranco Hut

  Zaraz po śniadaniu udamy się na wschód w kierunku płaskowyżu Shira. Po lunchu i krótkim odpoczynku ciąg dalszy wędrówki przez skalisty szlak. Od tego momentu będziemy mogli podziwiać największy w Afryce lodowiec. Jego panorama widoczna jest właśnie od strony Machame, z punktu widokowego Arrow Glacier. Nocleg na obozowisku Barranco Hut (3950m). Czas wędrówki 5-7 godzin.

  Dzień
  5

  Barafu

  Rankiem wyruszymy z stromo wznoszącą się trasą przecinającą ścianę Barranco, przez Dolinę Karanga. Trasa prowadzi przez pustynne rejony, jedyną spotykaną tu jeszcze roślinnością są najbardziej odporne na działanie warunków atmosferycznych kępy traw. Miniemy „skrzyżowanie” tras Machame i Mweka i dotrzemy do obozowiska Barafu (4600m), z którego roztaczają się przepiękne widoki na szczyty Mawenzi i Kibo.

  Dzień
  6

  Uhuru Peak - Mweka

  Dziś ostatni odcinek wspinaczki na szczyt. O północy czeka nas pobudka, następnie ciepła przekąska i nocna, około 8 godzinna wędrówka na szczyt, podczas której podziwiać będziemy rozgwieżdżone niebo. Krótki przystanek na Stella Point (5745m) wspaniałym punkcie widokowym, skąd będziemy obserwować wschód słońca. Po krótkim postoju kontynuujemy wędrówkę na sam szczyt - Uhuru Peak, który zdobędziemy po ok.1,5h marszu przez lodowiec. Po pamiątkowych zdjęciach na wysokości 5895m i gdy już nasycimy się panoramą wspaniałych okolic, zejdziemy do schroniska Mweka (6-7h), gdzie spędzimy noc.

  Dzień
  7

  Mweka

  Ten dzień będzie poświęcony na zejście do bramy Mweka (4-6h) malowniczą trasą pośród bujnej roślinności. Po zakończonym trekkingu zostaniemy przewiezieni do hotelu na gorący prysznic i wypoczynek. Nocleg w hotelu.

  Dzień
  8

  Warszawa

  Transfer na lotnisko. Odprawa i przelot powrotny do Polski via miasto europejskie lub azjatyckie.

  Dzień
  9

  Warszawa

  Lądowanie w Warszawie. Zakończenie niesamowitej przygody.

  Nie jest wymagany specjalistyczny sprzęt czy doświadczenie, ponieważ szlaki turystyczne zostały specjalne poprowadzone by przy asyście profesjonalnych przewodników, powoli, stopniowo, w sposób „nie techniczny” zdobyć „dach Afryki”.

  Prócz trasy Marangu i Machame na zapytanie dostępne są trasy Lemosho (11 dni) i Rongai (9 dni).


  Zalecamy wybór 6/8 dniowej wędrówki (w zależności od trasy), które zawierają dzień na aklimatyzację między 3100m a 4650m. Trasy, które przedstawiamy Państwu do wyboru, różnią się stopniem trudności oraz popularnością: np. szlak Marangu jest najczęściej wybierany ze względu na niski stopień trudności, Machame i Rongai są natomiast bardziej wymagające. Wszystkie szlaki łączy piękno krajobrazów oraz różnorodność widoków i fauny, która zmienia się wraz z wysokością: od lasu deszczowego, spaceru w chmurach, wrzosowisk, przez tereny porośnięte ogromnymi lobeliami do wysokogórskiej pustyni i w końcu lodowca.


  Najlepsze miesiące do wspinaczki na Kilimandżaro to styczeń, luty, marzec oraz lipiec, sierpień, wrzesień, październik, grudzień. Na Kilimandżaro nie powinny wspinać się osoby z chorobą dróg oddechowych (astma, przeziębienie), problemami z ciśnieniem, z chorobami serca.


  Niezbędne: duży wodoodporny plecak na ubrania i mały na rzeczy noszone cały czas przy sobie, śpiwór (co najmniej 3 sezony), karimata, buty do chodzenia po górach, lekkie buty do chodzenia, getry, kominiarka lub wełniana czapka i szalik, okulary słoneczne/gogle, ocieplane rękawiczki, swetry/bluzy, ciepłe spodnie, wodoodporna kurtka, kilka par skarpet, butelka na wodę, podręczna apteczka, środek przeciwko owadom, krem z filtrem UV, balsam do ust, przybory toaletowe, latarki z zapasowymi bateriami, gwizdek, plastikowe torebki, kijek narciarski/laska, tabletki do oczyszczania wody.


  Wyżywienie podczas podróży obejmuje 3 posiłki dziennie, na które składają się: Śniadanie – sok owocowy, owoce, płatki śniadaniowe/owsianka, jajecznica/tosty francuskie/tosty/naleśniki, kiełbasa, margaryna, dżem, herbata/kawa/czekolada do picia. Przekąska – orzeszki ziemne/chrupki/popcorn/ciastka Lunch – marchewka, ogórek, awokado, gotowane jajko, kotlety warzywne/mięsne, kanapki z: jajkiem/ serem/ pomidorem/ tuńczykiem/ wędliną/ masłem orzechowym. Obiad – zupa (grzybowa/szparagowa/pomidorowa/jarzynowa/rosół), chleb, sałata, ryż/makaron/ziemniaki, mięso, mix warzywny (cukinia/marchewka/fasolka/kapusta, sałatka owocowa, soczewica, herbata/kawa/mleko/czekolada do picia.


  Wypożyczanie sprzętu: Plecak mały: 12$; Latarka 12$; Buty do chodzenia po górach 25$; okulary słoneczne 10$; Czapka/kominiarka 6$; skarpety 5$; ocieplane spodnie 15$; śpiwór 25$; płaszcz przeciwdeszczowy 15$, spodnie przeciwdeszczowe 15$; kijki do chodzenia 15$; rękawiczki 10$, kurtka 15$; przeciwdeszczowe ponczo 18$, karimata 15$. Ceny orientacyjne.

  ZALECANA szczepionka przeciwko żółtej febrze i tabletki na malarię.

 • Cena zawiera

  • przelot na trasie Warszawa – Kilimandżaro – Warszawa w klasie ekonomicznej (uzależnione od dostępności miejsc)
  • transfery z/na lotnisko Kilimandżaro
  • 2 noce w hotelu ze śniadaniem w pokoju 2os. w Arushy (przed i po wspinaczce)
  • 5 nocy w namiotach podczas wspinaczki 
  • opiekę doświadczonego, angielskojęzycznego przewodnika
  • opłaty wstępu do Parku Narodowego
  • 3 posiłki dziennie podczas wspinaczki (śniadanie, lunch, kolacja)
  • tragarzy, kucharza podczas wspinaczki
  • transfer z hotelu do bram Machame i powrót do Arushy lub Moshi
  • ubezpieczenie  KL, NW, CP i bagaż w wersji sportowej
  Cena
  nie zawiera

  • napoi
  • napiwków
  • wydatków osobistych
  • opłaty wizowej 50 USD
  • dopłaty do wysokiego sezonu dla podróży lipiec-wrzesień 120 USD/osoba
 • Lista dokumentów związanych z wycieczką "Trekking na Kilimandżaro - Trasa Machame"

  • Zobacz większą mapę Google