WORLD TRAVELER CLUB

Najciekawsza baza egzotycznych ofert turystycznych
Tel. +48 739 288 988
Brand owned by
Neodronevision sp. z o.o.
Trekking na Kilimandżaro - Trasa Marangu

Trekking na najwyższy szczyt Afryki trasą Marangu

4635 PLN + 1900 USD

Góra Kilimandżaro to najwyższy szczyt Afryki wznoszący się na 5895 m.n.p.m., jednocześnie największa wolnostojąca góra świata. Każdy z kondycją pozwalającą na 6-7 godzinny marsz dziennie, może zdobyć szczyt góry: Uhuru Peak, i z tego miejsca podziwiać panoramę Afryki. 6-dniowa trasa Marangu jest najłatwiejszą i najczęściej wybieraną drogą do zdobycia Kilimandżaro. Podczas wyprawy towarzyszy nam doświadczony tanzański przewodnik, który zna wszystkie tajemnice i ciekawostki dotyczące trasy Marangu, jak również nazwy roślin i zwierząt spotykanych po drodze. Zapewni on nam nie tylko dostęp do informacji, ale również pełnię bezpieczeństwa i opieki podczas całego pobytu. Nocleg na całej trasie w chatach.

Info i Terminy
Liczba dni:8
Dojazd: samolot
Rodzaj imprezy: trekking, z polskim pilotem, wyjazd indywidualny
Zakwaterowanie: Camping
Wyżywienie: 3 razy dziennie
2023-01-05 - 2023-12-22
Cena: 4635 PLN + 1900 USD
WięcejZwiń

Minimalna liczba osób: 10

Dopłaty:

 • Dopłata do pokoju 1-osobowego: 140 USD

Dodatkowe informacje:

Wyjazd z polskim pilotem!

Oferta wymaga potwierdzenia przez World Traveler Club w ciągu 24 godzin (dni robocze) od założenia rezerwacji.

Wylot/Przylot możliwe z różnych miast w Polsce i Europie, w dowolnym dniu - prosimy o informację dot. preferencji przelotu.

Podane ceny zawierają przelot w najniższej taryfie dostępnej w okresie obowiązywania cennika. W przypadku braku dostępności miejsc w najniższej taryfie cena może ulec zmianie, a ewentualna dopłata przedstawiona jest do akceptacji klientowi.

W przypadku braku możliwości potwierdzenia oferty lub braku akceptacji wysokości dopłaty, World Traveler Club  zwraca 100% wpłaconej zaliczki.


* Płatne wg kursu pieniądz-sprzedaż banku Raiffeisen zgodnie z warunkami.
Szacunkowo 12958 zł wg kursu Raiffeisen na dzień 19.07.2024
 • Dzień
  1

  Warszawa - Arusza

  Prosimy przybyć na lotnisko na 2 godziny przed planowanym wylotem. Po odprawie biletowo – bagażowej przelot do Kilimandżaro via miasto azjatyckie lub europejskie. Lądowanie w Kilimandżaro, transfer do hotelu i nocleg.

  Dzień
  2

  Marangu - Mandara

  Po śniadaniu, o godzinie 8:00 spotkanie z przewodnikiem, który pokrótce przedstawi program dnia podczas wspinaczki. Transfer do bramy Marangu. Dziś przed nami 3 - 4 godzinna wędrówka wśród fascynującej zieleni lasu deszczowego, gdzie żyje większość populacji zwierząt Kilimandżaro. Dotrzemy do położonego na wysokości 3000m schroniska Mandara, gdzie spędzimy pierwszą noc. Cała nasza trasa wiedzie przez tereny Parku Narodowego Kilimandżaro.

  Dzień
  3

  Horombo Hut

  Po śniadaniu dalszy ciąg wspinaczki wśród górskich łąk. Im wyżej wchodzimy, tym bardziej zwalniamy kroku, aby móc podziwiać florę i faunę okolicy a przede wszystkim widoki na urwiste iglice Mawenzi i nieco gładszą i wyższą, pokrytą śniegiem kopułę Kibo. Bujna roślinność i soczyście zielone łąki ustępują miejsca wrzosowiskom i mszakom. Dojście do miejsca noclegu Horombo Hut, położonego na wysokości 3962 m zajmie ok. 4-5 godzin.

  Dzień
  4

  Kibo Hut

  Po śniadaniu kontynuujemy wspinaczkę na najwyższy szczyt Afryki. Krajobraz powoli ulega zmianie, staje się bardziej surowy, skalisty i nieprzystępny. Czeka nas przejście przez tzw. siodło, tj. jałową wysokogórską pustynię, rozpościerającą się aż do samego podnóża wulkanicznego stożka Kibo. Jedyną spotykaną tu jeszcze roślinnością są najbardziej odporne na warunki atmosferyczne kępy traw. Podejście na Kibo Hut (4500m) zajmie ok. 4-5 godzin.

  Dzień
  5

  Uhuru Peak - Horombo Hut

  Wędrówkę w późnych godzinach nocnych. Gdy ujrzymy jak zza Mawenzi pojawi się pierwszy szkarłatny ślad brzasku barwiący na różowo fale "morza chmur" poniżej, zapomnimy się o trudach dojścia do tego punktu. Jest to idealna okazja na zrobienia fenomenalnych zdjęć, ponieważ widoki rodzącego się dnia obserwowane z punktu Gillmans (na wysokości 5681 m) są niepowtarzalne. Po krótkim postoju kontynuujemy wędrówkę na sam szczyt - Uhuru Peak (5895m), który osiągniemy po ok.1,5h marszu przez lodowiec. Po pamiątkowych zdjęciach i gdy już nasycimy się panoramą wspaniałych okolic, zejdziemy do Horombo Hut. Nocleg.

  Dzień
  6

  Marangu

  Ten dzień będzie poświęcony na zejście do bramy Marangu. Po zakończonym trekkingu zostaniemy przewiezieni do hotelu na gorący prysznic i wypoczynek. Nocleg w hotelu.

  Dzień
  7

  Kilimandżaro - Warszawa

  Transfer na lotnisko. Odprawa i przelot powrotny do Polski via miasto europejskie lub azjatyckie.

  Dzień
  8

  Warszawa

  Lądowanie w Warszawie. Zakończenie niesamowitej przygody.

  Nie jest wymagany specjalistyczny sprzęt czy doświadczenie, ponieważ szlaki turystyczne zostały specjalne poprowadzone by przy asyście profesjonalnych przewodników, powoli, stopniowo, w sposób „nie techniczny” zdobyć „dach Afryki”.

  Prócz trasy Marangu i Machame na zapytanie dostępne są trasy Lemosho (11 dni) i Rongai (9 dni).


  Zalecamy wybór 6/8 dniowej wędrówki (w zależności od trasy), które zawierają dzień na aklimatyzację między 3100m a 4650m.

  Trasy, które przedstawiamy Państwu do wyboru, różnią się stopniem trudności oraz popularnością: np. szlak Marangu jest najczęściej wybierany ze względu na niski stopień trudności, Machame i Rongai są natomiast bardziej wymagające. Wszystkie szlaki łączy piękno krajobrazów oraz różnorodność widoków i fauny, która zmienia się wraz z wysokością: od lasu deszczowego, spaceru w chmurach, wrzosowisk, przez tereny porośnięte ogromnymi lobeliami do wysokogórskiej pustyni i w końcu lodowca.

  Najlepsze miesiące do wspinaczki na Kilimandżaro to styczeń, luty, marzec oraz lipiec, sierpień, wrzesień, październik, grudzień.

  Na Kilimandżaro nie powinny wspinać się osoby z chorobą dróg oddechowych (astma, przeziębienie), problemami z ciśnieniem, z chorobami serca.

  Niezbędne: duży wodoodporny plecak na ubrania i mały na rzeczy noszone cały czas przy sobie, śpiwór (co najmniej 3 sezony), karimata, buty do chodzenia po górach, lekkie buty do chodzenia, getry, kominiarka lub wełniana czapka i szalik, okulary słoneczne/gogle, ocieplane rękawiczki, swetry/bluzy, ciepłe spodnie, wodoodporna kurtka, kilka par skarpet, butelka na wodę, podręczna apteczka, środek przeciwko owadom, krem z filtrem UV, balsam do ust, przybory toaletowe, latarki z zapasowymi bateriami, gwizdek, plastikowe torebki, kijek narciarski/laska, tabletki do oczyszczania wody.

  Wyżywienie podczas podróży obejmuje 3 posiłki dziennie, na które składają się: Śniadanie – sok owocowy, owoce, płatki śniadaniowe/owsianka, jajecznica/tosty francuskie/tosty/naleśniki, kiełbasa, margaryna, dżem, herbata/kawa/czekolada do picia. Przekąska – orzeszki ziemne/chrupki/popcorn/ciastka Lunch – marchewka, ogórek, awokado, gotowane jajko, kotlety warzywne/mięsne, kanapki z: jajkiem/ serem/ pomidorem/ tuńczykiem/ wędliną/ masłem orzechowym. Obiad – zupa (grzybowa/szparagowa/pomidorowa/jarzynowa/rosół), chleb, sałata, ryż/makaron/ziemniaki, mięso, mix warzywny (cukinia/marchewka/fasolka/kapusta, sałatka owocowa, soczewica, herbata/kawa/mleko/czekolada do picia.

  Wypożyczanie sprzętu: Plecak mały: 12$; Latarka 12$; Buty do chodzenia po górach 25$; okulary słoneczne 10$; Czapka/kominiarka 6$; skarpety 5$; ocieplane spodnie 15$; śpiwór 25$; płaszcz przeciwdeszczowy 15$, spodnie przeciwdeszczowe 15$; kijki do chodzenia 15$; rękawiczki 10$, kurtka 15$; przeciwdeszczowe ponczo 18$, karimata 15$. Ceny orientacyjne

  ZALECANA szczepionka przeciwko żółtej febrze i tabletki na malarię.

 • Cena zawiera

  • ​przelot na trasie Warszawa – Kilimandżaro – Warszawa w klasie ekonomicznej (uzależnione od dostępności miejsc)
  • transfery z/na lotnisko Kilimandżaro
  • 2 noce w hotelu ze śniadaniem w pokoju 2-os. w Arushy (przed i po wspinaczce)
  • 4 noce w chatach podczas wspinaczki 
  • opłaty wstępu do Parku Narodowego
  • opiekę doświadczonego, angielskojęzycznego przewodnika
  • 3 posiłki dziennie podczas wspinaczki (śniadanie, lunch, kolacja)
  • tragarzy, kucharza podczas wspinaczki
  • transfer z hotelu do bram Marangu i powrót do Arushy lub Moshi
  • ubezpieczenie  KL, NW, CP i bagaż w wersji sportowej
  Cena
  nie zawiera

  • napoi do posiłków
  • napiwków
  • wydatków osobistych
  • opłaty wizowej ok. 50 USD
  • dopłaty do wysokiego sezonu podczas świąt Wielkanocnych i Bożego Narodzenia
 • Lista dokumentów związanych z wycieczką "Trekking na Kilimandżaro - Trasa Marangu"

  • Zobacz większą mapę Google