WORLD TRAVELER CLUB

Najciekawsza baza egzotycznych ofert turystycznych
Tel. +48 739 288 988
Brand owned by
Neodronevision sp. z o.o.
Namibia, Botswana, Zimbabwe - kwintesencja południowej Afryki

Zwiedzanie najpiękniejszych zakątków Namibii, Botswany i Zimbabwe

7290 PLN + 3090 EUR

Odwiedzimy trzy południowoafrykańskie kraje, z których każdy oferuje różnorodne atrakcje dostarczające niesamowitych przeżyć, od marsjańskiej czerwieni Namibii, poprzez dzikie Parki Narodowe w Botswanie, kończąc na majestatycznych Wodospadach Wiktorii w Zimbabwe. Nasza wyprawa obfitować będzie w dzikie zwierzęta oraz przeprawy przez dziewicze tereny Afryki. Przemierzymy liczne Parki Narodowe oraz wypłyniemy w morze w poszukiwaniu wodnych stworzeń. Będziemy mieli okazję zobaczyć jak wygląda życie w afrykańskich wioskach i poznać tutejszą kulturę.

Info i Terminy
Liczba dni:18
Dojazd: samolot
Rodzaj imprezy: zwiedzanie, z polskim pilotem
Zakwaterowanie: Hotele 3* i 4*
Wyżywienie: Śniadania i kolacje
2023-10-11 - 2023-12-01
Cena: 7290 PLN + 3090 EUR
cena ważna od 11.10.2023 do 01.12.2023
WięcejZwiń

Minimalna liczba osób: 10

Dopłaty:

 • Dopłata do pokoju 1-osobowego: 875 EUR

Dodatkowe informacje:

Oferta wymaga potwierdzenia przez World Traveler Club w ciągu 24 godzin (dni robocze) od założenia rezerwacji.

Wylot/Przylot możliwe z różnych miast w Polsce i Europie, w dowolnym dniu - prosimy o informację dot. preferencji przelotu.

Podane ceny zawierają przelot w najniższej taryfie dostępnej w okresie obowiązywania cennika. W przypadku braku dostępności miejsc w najniższej taryfie cena może ulec zmianie, a ewentualna dopłata przedstawiona jest do akceptacji klientowi.

W przypadku braku możliwości potwierdzenia oferty lub braku akceptacji wysokości dopłaty, World Traveler Club zwraca 100% wpłaconej zaliczki.

* Płatne wg kursu pieniądz-sprzedaż banku Raiffeisen zgodnie z warunkami.
Szacunkowo 21882 zł wg kursu Raiffeisen na dzień 20.07.2024
 • Dzień
  1

  Warszawa - Windhuk

  Spotkanie na lotnisku, przekazanie dokumentów podróży, przelot do Windhuk z przesiadkami.

  Dzień
  2

  Windhuk - Namib

  358 km – 6h

  Lądowanie, transfer do hotelu, wypoczynek po podróży. Po południu spacer po mieście, w którym nowoczesne wieżowce sąsiadują z niemieckimi budynkami kolonialnymi sprzed lat. Zobaczymy najbardziej znane i reprezentacyjne budynki: parlament, kolonialne perełki: domy, dworzec kolejowy… Kolacja i nocleg.

  Dzień
  3

  Windhuk - Namib

  358 km – 6h

  Śniadanie. Opuszczamy nowoczesne miasto i udajemy się na nieskażone cywilizacją bezdroża, zapierającą dech w piersiach pustynię Namib. Od jej nazwy pochodzi nazwa kraju, w języku nama oznacza "olbrzymi", a w innym tłumaczeniu "miejsce gdzie nic nie ma". Wbrew tłumaczeniu na pustyni znajdziemy mnóstwo atrakcji. Dziś zwiedzimy wspaniały kanion Sesriem, wyschnięte jezioro, skamieniałe drzewa a następnie udamy się na kolację i nocleg do obozu położonego na pustyni – dla chętnych spacer do punktu widokowego na zachód słońca.

  Dzień
  4

  Namib

  145 km – 2h

  Śniadanie. Wczesny wyjazd na wschód słońca w Sossusvlei, miejscu słynącym z niesamowitych czerwono – pomarańczowych wydm. Znajdują się tu najwyższe wydmy pustyni, sięgające nawet ponad 300 m wysokości. Ich łańcuchy mogą mieć długość nawet 50 kilometrów. Wydmy przemieszczają się po pustyni, możemy być więc pewni, że nigdy nikt nie zobaczy tego, co my. Wizyta w kilku punktach widokowych, jak np. szczyt wydmy 45, możliwość wyjścia na wydmę , sandboardingu. Przejazd na kolację i nocleg na północ, do Solitaire.

  Dzień
  5

  Namib - Walvis Bay

  375 km – 6h

  Śniadanie. Wyruszamy przez pustynię Namib szutrowymi drogami do Walvis Bay. Podczas podróży możemy wypatrywać niezwykłej fauny i flory pustyni Namib (dzikie strusie, zebry, oryksy, żyrafy). Zatrzymamy się w punktach widokowych na przełęczach Gaub i Kuiseb, przekroczymy Zwrotnik Koziorożca. Przyjazd do Walvis Bay wieczorem, kolacja w restauracji.

  Dzień
  6

  Walvis Bay - Swakopmund

  40 km – 30 min

  Śniadanie, po którym wypłyniemy w morze w poszukiwaniu delfinów, fok i przy odrobinie szczęścia - wielorybów. Na łodzi przekąska, m.in. owoce morza i szampan. Popołudniu czas wolny w Swakopmund, okazja do zakupu pamiątek, lub wizyta w Oceanarium, Parku Węży, Galerii Kryształu (wstęp płatny dodatkowo). Kolacja i nocleg.

  Dzień
  7

  Swakopmund - Cape cross - Uis - Damaraland

  340 km – 5h

  Po śniadaniu przejedziemy wzdłuż wybrzeża szkieletowego solną drogą na północ. Wspaniałe krajobrazy pustyni sięgającej morza z rozrzuconymi po niej setkami wraków statków obrazują nieformalną nazwę miejsca, nadaną przez żeglarzy – Piekielne Wybrzeże. Do dziś miejsce to cieszy się złą sławą. Zobaczymy wrak statku , który osiadł na mieliźnie, zatrzymamy się w Cape Cross, znanym z dwustutysięcznego stada kolonii fok oraz historycznych krzyży postawionych przez portugalskiego odkrywcę Diago Cao w 1486. Następnie wizyta w malutkim miasteczku Uis, które powoli zagarnia pustynia, po tym, jak w 1990 roku zamknięto kopalnię rudy żelaza. W okolicach Brandbergu będziemy wypatrywać pustynnych słoni. Kolacja i nocleg.

  Dzień
  8

  Twylfefontein - Opuwo

  244 km – 4h

  Śniadanie, po którym udamy się zobaczyć naskalne rysunki bushmenów, odwiedzimy również wioskę – skansen ludu Damara. Przejazd do Opuwo, na tereny zamieszkane przez lud Herero, których kobiety nadal noszą starodawne europejskie stroje, a chusty na głowach zaplatają tak, aby tworzyły krowie rogi – symbol Herero. Kolacja i nocleg w lodge.

  Dzień
  9

  Opuwo - Etosha Park Narodowy

  293 km – 4h

  Śniadanie, przejazd w kierunku Parku Narodowego Etosha. Zatrzymamy się w wiosce Himba, najbardziej znanej grupy zamieszkującej Namibię. Kobiety zdobią tutaj ciało i włosy ochrą, poza tym noszą liczne bransolety, obroże, pas, korale… Kontynuacja drogi do Parku, do którego wjedziemy przez Galton Gate – ta cześć parku została niedawno otwarta dla odwiedzających. Kolacja i nocleg w lodge.

  Dzień
  10

  Etosha Park Narodowy

  175 km – 4h

  Śniadanie, wykwaterowanie. Safari w jednym z największych parków świata, raju miłośników zwierząt. Otwarte przestrzenie umożliwiają idealnie obserwowanie dzikich zwierząt: słoni, żyraf, hipopotamów, nosorożców, antylop, hien, lwów, lampartów… Zatrzymamy się w najbardziej znanych miejscach, przy wodopojach i w wyschniętym jeziorze Etosha Pan. Kolacja i nocleg w lodge w okolicach wodopoju.

  Dzień
  11

  Etosha Park Narodowy

  155 km – 4h

  Śniadanie, wykwaterowanie. Kontynuacja safari w pięknym parku, w którym każdego dnia można wypatrzyć inne widoki, inne zwierzęta. Przejazd na kolację i nocleg do lodgy w pobliżu wschodniej bramy.

  Dzień
  12

  Etosha Park Narodowy - Kawango

  699 km – 8h

  Śniadanie. Opuszczamy Etoshę, udajemy się do doliny Okawango, niezwykłe rzeki, która nie uchodzi do morza, a kończy swój bieg na pustyni Kalahari w bagnistym zbiorniku Okawango. Zatrzymamy się w zielonym, górniczym miasteczku Tsumeb. Obserwujemy po drodze zmieniający się krajobraz – pustynię zastępują zielone tereny z licznymi wioskami. Późnym popołudniem rzeczne safari tradycyjnymi łódkami mokoro w poszukiwaniu hipopotamów i krokodyli. Kolacja i nocleg.

  Dzień
  13

  Kawango - Kongola

  250 km – 4h

  Śniadanie. Przejazd przez teren Parku Narodowego Bwabata, który znajduje się na szlaku największej populacji słoni migrującej od Chobe do Zambezi. Safari w Parku Mahango Game Reserve gdzie oprócz zwierząt zobaczymy ogromne Baobaby. Region Chobe to jeden z ostatnich regionów, w którym istnieje harmonia pomiędzy dziką naturą a ludźmi. Kolacja i nocleg.

  Dzień
  14

  Kongola - Kasane

  260 km – 4h

  Śniadanie. Przejazd do Katima Mulilo, stolicy Caprivi, kontynuacja drogi na granicę Namibii i Botswany (przeprawa przez granicę nie powinna trwać dłużej niż godzinę). Przyjazd do Kasane - to największa miejscowość regionu z charakterystycznym dla Botswany lekkim chaosem architektonicznym. W okolicach Chobe znajdziemy największe skupisko słoni na świecie, migrujące stada przechodzą czasem po rogatkach miasta, przebiegając przez główne drogi dojazdowe. Popołudniu rzeczne safari po rzece Chobe. Kolacja i nocleg.

  Dzień
  15

  Kasane - Wodospady Wiktorii

  85 km – 1h

  Śniadanie. Przejazd na granicę, przekroczenie godziny powinno trwać nie dłużej niż jedną godzinę. Dojazd do Wodospadów – upajanie się widokiem jednego z siedmiu cudów świata. Spacer wzdłuż wodospadów. Wieczorem niezapomniany rejs o zachodzie słońca. Kolacja i nocleg.

  Dzień
  16

  Wodospady Wiktorii

  Śniadanie. Wypoczynek, korzystanie z udogodnień hotelu. Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych. Pożegnalna kolacja w regionalnej restauracji BOMA- potrawy z dzikich zwierząt, tańce tubylców…
  •    Najsłynniejszy na świecie rafting
  •    Spacer z lwami lub słoniami
  •    Bungee nad wodospadem
  •    Loty na lotni
  •    Lot helikopterem
  •    Wizyta w Zambii na kąpiel w wodospadzie

  Dzień
  17

  Wodospady Wiktorii

  Śniadanie. Wypoczynek, korzystanie z udogodnień hotelu. Popołudniu transfer na lotnisko, przelot do Polski z przesiadkami.

  Dzień
  18

  Warszawa

  Lądowanie w Polsce, zakończenie niezapomnianej wyprawy na kraniec Afryki.
  Program ramowy – kolejność może ulec zmianie

  ​Uwagi do programu: część dróg w Namibii jest nieutwardzona – czeka nas podróżowanie po trudnych drogach szutrowych, na których łatwo złapać gumę. Podróż odbywa się w porze suchej, mimo to sugerujemy profilaktykę antymalaryczną oraz szczepienie przeciw żółtej febrze.  

 • Cena zawiera

  •    Przelot Polska – Windhuk; Wiktoria – Polska via miasto europejskie i afrykańskie
  •    Transfery z i na lotnisko autokarem
  •    Przewozy na trasie pojazdem 4x4 (2 samochody na grupę ok. 15 osób)
  •    Zakwaterowanie w wymienionych lub podobnych lodgach (każdorazowo pokój 2-osobowy z łazienką)
  •    Wyżywienie (śniadania i obiadokolacje wg programu)
  •    Napoje: na trasie 1 x butelkę wody mineralnej w samochodzie, 1 x napój bezalkoholowy do kolacji
  •    Opiekę pilota biura World Traveler Club i lokalnego przewodnika/kierowcy
  •    Realizację programu: safari, wycieczkę łodzią w Walvis Bay i Chobe oraz Mokoro po Okavango lub Kwando, wstęp nad Wodospady Wiktorii, wioski Damara i Himba, bilety wstępu do parków narodowych
  •    Ubezpieczenie KL, NW, bagaż, choroby przewlekłe
  •    Wizy i koszty wizowania do Zambii i Namibii (potrzebny paszport ważny co najmniej 6 miesięcy ponad planowany wyjazd, 2 kopie wypełnionego wniosku wizowego, 3 fotografie, dostarczone do biura co najmniej 5 tygodni przed wyjazdem)

  Cena
  nie zawiera

  •    Zwyczajowych napiwków
  •    Ewentualnych dopłat paliwowych / opłat lotniskowych
  •    Wydatków własnych
  •    Wycieczek fakultatywnych
 • Lista dokumentów związanych z wycieczką "Namibia, Botswana, Zimbabwe - kwintesencja południowej Afryki"

 • PRZYKŁADOWE HOTELE

  Dz 2/3   Windhoek     Arebbusch Square Rooms http://www.arebbusch.com/
  Dz 3/4   Sesriem      Sossus Dune Lodge      http://www.sossusdunelodge.com/
  Dz 4/5   Solitaire    Moon Mountain Lodge    http://www.moonmountain.biz/
  Dz 5/6   Walvis Bay   Oyster Box             http://www.oysterboxguesthouse.com/
  Dz 6/7   Swakopmund   Rapmund Hotel Pension  http://www.hotelpensionrapmund.com/
  Dz 7/8   Damraland    Twylfefontain Lodge    http://www.twyfelfonteinlodge.com/
  Dz 8/9   Kaokoland    Opuwo Luxury Rooms     http://www.opuwolodge.com/
  Dz 9/10  Etosha       Dolomite Camp   http://www.nwr.com.na/dolomite_camp.html
  Dz 10/11 Etosha       Okaukuejo Camp  http://www.nwr.com.na/okaukuejo_camp.html
  Dz 11/12 Etosha Mushara Bush Camp http://www.mushara-lodge.com/mushara-bush-camp/
  Dz 12/13 Kavango      Nunda Lodge

            https://www.facebook.com/pages/Nunda-River-Lodge/480177105371176?ref=nf
  Dz 13/14 Caprivi      Camp Kwando           http://www.campkwando.com/
  Dz 14/15 Kasane       Chobe River Lodge     http://www.chobesafarilodge.com/
  Dz 15/17 Victoria Falls   A Zambezi Lodge   http://azambeziriverlodge.com/

   

  • Zobacz większą mapę Google