WORLD TRAVELER CLUB

Najciekawsza baza egzotycznych ofert turystycznych
Tel. +48 739 288 988
Brand owned by
Neodronevision sp. z o.o.
Kolumbia, Kostaryka i Panama

Ciekawe zabytki, wspaniałe plaże i fascynująca przyroda

Info i Terminy
Liczba dni:18
Dojazd: samolot
Rodzaj imprezy: zwiedzanie, zwiedzanie i wypoczynek, z polskim pilotem
Zakwaterowanie: Hotele 4* i 5*
Wyżywienie: Śniadania i kolacje, All Inclusive
2023-02-06 - 2023-02-23
Cena: Skontaktuj się w celu uzyskania informacji
WięcejZwiń

Minimalna liczba osób: 10

Dodatkowe informacje:

Oferta wymaga potwierdzenia przez World Traveler Club w ciągu 24 godzin (dni robocze) od założenia rezerwacji.

Wylot/Przylot możliwe z różnych miast w Polsce i Europie, w dowolnym dniu - prosimy o informację dot. preferencji przelotu.

Podane ceny zawierają przelot w najniższej taryfie dostępnej w okresie obowiązywania cennika. W przypadku braku dostępności miejsc w najniższej taryfie cena może ulec zmianie, a ewentualna dopłata przedstawiona jest do akceptacji klientowi.

W przypadku braku możliwości potwierdzenia oferty lub braku akceptacji wysokości dopłaty, World Traveler Club  zwraca 100% wpłaconej zaliczki.


* Płatne wg kursu pieniądz-sprzedaż banku Raiffeisen zgodnie z warunkami.
2023-02-27 - 2023-03-16
Cena: 6390 PLN + 4775 USD
WięcejZwiń

Minimalna liczba osób: 10

Dopłaty:

 • Dopłata do pokoju 1-osobowego: 1245 USD

Dodatkowe informacje:

Oferta wymaga potwierdzenia przez World Traveler Club w ciągu 24 godzin (dni robocze) od założenia rezerwacji.

Wylot/Przylot możliwe z różnych miast w Polsce i Europie, w dowolnym dniu - prosimy o informację dot. preferencji przelotu.

Podane ceny zawierają przelot w najniższej taryfie dostępnej w okresie obowiązywania cennika. W przypadku braku dostępności miejsc w najniższej taryfie cena może ulec zmianie, a ewentualna dopłata przedstawiona jest do akceptacji klientowi.

W przypadku braku możliwości potwierdzenia oferty lub braku akceptacji wysokości dopłaty, World Traveler Club  zwraca 100% wpłaconej zaliczki.

* Płatne wg kursu pieniądz-sprzedaż banku Raiffeisen zgodnie z warunkami.
Szacunkowo 27307 zł wg kursu Raiffeisen na dzień 12.04.2024
 • Dzień
  1

  Warszawa – Bogota

  Prosimy przybyć na lotnisko na dwie godziny przed planowanym przelotem. Powitanie z pilotem wyjazdu i przelot do Bogoty via miasto europejskie i amerykańskie. Wieczorem lądowanie w Bogocie, transfer do hotelu i nocleg.

  Dzień
  2

  Bogota

  Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie stolicy Kolumbii. O historii i dziejach miasta opowie nam doświadczony przewodnik. Przejazd do dzielnicy 20 lipca, gdzie zwiedzimy sanktuarium Bożego Dzieciątka – jedno z najważniejszym miejsc kultu religijnego w Kolumbii. Spacer po okolicy. Przejazd do historycznego centrum – La Candelaria, którego zabudowa pochodzi z hiszpańskiego okresu kolonialnego. Muzeum i kościół Santa Clara z XVII wieku. Wizyta na słynnym Placu Bolivara, który otacza wiele historycznych budynków – m.in. klasycystyczny Capitolio Nacional będący siedzibą Kongresu, Palacio de Justicia (Pałac Sprawiedliwości) oraz katolicka katedra Prymasa Kolumbii - La Catedral Primada de Colombia. Zwiedzanie najstarszego kościoła w Bogocie - Iglesia de San Francisco z 1567 roku oraz Museo del Oro (Muzeum Złota) posiadającego największą na świecie kolekcję wyrobów złotniczych (ponad 36 tysięcy eksponatów), często inkrustowanych szmaragdem, który jest głównym kamieniem eksportowym Kolumbii. Wjazd kolejką na Wzgórze Monserrate na wysokość ponad 3100 m. n.p.m. Zwiedzanie położonego na szczycie kościoła Seňor Caido z cudownym obrazem Upadającego Chrystusa. Podziwianie widoku miasta oraz pobliskich Andów. W przerwie zwiedzania zjemy lunch. Zjazd kolejką ze wzgórza i przejazd do hotelu. Nocleg.

  Dzień
  3

  Bogota – Zapaquira - Ráquira - Villa De Leyva

  Śniadanie w hotelu i wyjazd w stronę Villa de Leyva. Zwiedzanie Solnej Katedry w Zapaquira, urządzonej w dawnej kopalni soli 120 metrów pod powierzchnią ziemi. W przerwie zwiedzania zjemy lunch. Kontynuacja jazdy drogą Chiquinquirá. W Ráquira zwiedzanie klasztor Santo Ecce Homo i tutejsze XVII-wieczne muzeum. Przejazd do Villa de Leyva, jednego z najpiękniejszych kolonialnych miasteczek Kolumbii. Popularnie określana jest miastem Zorro, bowiem to właśnie tu kręcono sceny do filmu pt. Legenda Zorro. Spacer po starym mieście skupionym wokół Plaza Mayor, zabudowanego niskimi domami o charakterystycznych białych fasadach ozdobionych pięknie rzeźbionymi balkonami. W tutejszych sklepikach można kupić regionalne wyroby. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

  Czas przejazdu: ok. 5 h.

  Dzień
  4

  El Fosil – Bogota – Santa Marta

  Po śniadaniu zwiedzimy muzeum paleontologiczne el Fosil oraz pobliskie stanowisko archeologiczne. (ok. 4h). W drodze do Bogoty zatrzymamy się w okolicach mostu Boyacá gdzie w restauracji zjemy lunch. Przejazd na lotnisko i przelot do Santa Marta. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas na plażowanie w cichej zatoce, kąpiele morskie i słoneczne. Nocleg w hotelu.

  Czas przejazdu: ok. 5 h.

  Dzień
  5

  Santa Marta

  Śniadanie w hotelu i przejazd do Parku Narodowego Tayrona. Zwiedzanie parku obejmuje m. in. dziką plażę Cañaveral, punkt widokowy z którego roztacza się wspaniały widok na Ocean Atlantycki oraz przejazd przez tropikalną dżunglę pełną zwisających długich lian i przeskakujących między drzewami małp. Czas na relaks na jednej z najpiękniejszych plaż Kolumbii - Arrecifes. Kontynuacja przejścia przez plażę Arenilla, naturalne baseny i plażę Cabo San Juan. Lunch. Powrót do Santa Marta na nocleg.

  Dzień
  6

  Santa Marta – Kartagena

  Po śniadaniu przejazd malowniczym wybrzeżem karaibskim do Kartageny (ok. 2,5 h). Zwiedzanie miasta nazywanego Skarbem Karaibów, które urzeka romantyczną, kolonialną architekturą. Przejazd przez dzielnice Bocagrande i Castillo Grande, historyczne centrum miasta i tradycyjną dzielnicę Manga, wzniesioną na początku XX wieku. Przejście pod słynny, ze względu na swoją formę, pomnik Los Zapatos Viejos poświęcony znanemu kolumbijskiemu poecie L.  Lópezowi. Wjazd na wzgórze La Popa, gdzie znajduje się klasztor Convento de la Candelaria. Podziwianie wspaniałego widoku na Stare Miasto i port Kartageny. Następnie zwiedzanie zamku San Felipe de Barajas oraz przylegających murów obronnych, stanowiących fortyfikacje miejskie. Przejazd do Starego Miasta i spacer, podczas którego zobaczymy dawną kwaterę główną i więzienie, gdzie dzisiaj znajdują się urokliwe sklepiki z lokalnym rękodziełem, szmaragdami i sztuką. Późnym popołudniem powrót do hotelu i czas na odświeżenie. Kolacja. Wieczorem - Rumba in Chiva - wspaniała zabawa w karaibskich rytmach. Z hotelu odbierze nas „Chiva” - kolorowy tradycyjny kolumbijski autobus. Przy akompaniamencie zespołu muzycznego w rytmach karaibskich zobaczymy najpiękniejsze zabytki miasta nocą. Następnie zatrzymamy się przy ulicy Arsenal, przy której znajdują się prestiżowe kawiarnie i dyskoteki. Czas na zabawę w jednym z klubów. Powrót do hotelu ok. północy „Chiva” lub później we własnym zakresie uczestników. Nocleg.

  Czas przejazdu: ok. 5 h.

  Dzień
  7

  Kartagena - San Jose

  Po śniadaniu wykwaterowanie, transfer na lotnisko w i przelot do San Jose, stolicy Kostaryki, z przesiadką. Zwiedzanie miasta: Plac Niepodległości, budynki rządowe, katedra, Teatr Narodowy. Przejazd do hotelu, nocleg.

  Dzień
  8

  San Jose - Poas - San Jose

  Wyjazd z hotelu po śniadaniu. Droga wiedzie przez miasteczko Alajuela na plantację kawy Doka, należącą do jednej rodziny od 1931 roku. Podczas spaceru dowiemy się jak wygląda produkcja kawy – od sadzenia przez zbiory, mielenie i palenie. Kontynuacja drogi w kierunku wulkanu Poas, przejazd przez rolnicze tereny, plantacje kawy, kwiatów, truskawek… Wulkan Poas to zachwycający olbrzym – średnica jego krateru wynosi 1 kilometr, głębokość 314 metrów. Zobaczymy tu błękitne stawy siarczane, parę wodną wydobywającą się z małych kraterów, będziemy spacerować po pięknej Lagunie Botos. Następnie udamy się do Parku La Paz z pięknym wodospadem, zatrzymamy się w punkcie widokowym z którego można obserwować ptaki i motyle, w ogrodzie kolibrów, serpentarium, terrarium żab i przy typowym indiańskim domu. Podczas zwiedzania lunch. Powrót do San Jose na nocleg.

  Czas przejazdu: ok. 3h.

  Dzień
  9

  San Jose - Arenal

  Śniadanie. Wyruszamy w okolice wciąż aktywnego wulkanu Arenal, który razem z otaczającymi go lasami, polami uprawnymi, rzekami, gorącymi źródłami i lagunami jest trwałym świadectwem potęgi natury. W drodze zatrzymamy się w miasteczku Sarchi, słynącym z rzemiosła i unikatowego rękodzieła. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Arenal, nocleg.

  Czas przejazdu: ok. 4 h.

  Dzień
  10

  Arenal

  Śniadanie. Dziś zobaczymy największą atrakcję Kostaryki – wspaniałe lasy deszczowe. Pierwszą z nich będzie 20-minutowa przejażdżka z przystankami na fotografie kolejką gondolową o wdzięczne nazwie Podniebny Tramwaj. Z jego pokładu roztacza się wspaniały widok na las deszczowy, wulkan i jezioro. Następnie udamy się na spacer 3,5 km ścieżką poprowadzoną mostami kilka – kilkanaście metrów nad ziemią, pośród koron drzew. Widać stąd wodospady, pełne bogactwo fauny i flory. Chętni mogą również zjechać na linie prawie 2,5km szlakiem, składającym się z 8 odcinków poprowadzonych na różnych wysokościach, maksymalnej około 200m. Wieczorem powrót do hotelu i nocleg.

  Dzień
  11

  Arenal - Wybrzeże Pacyfiku

  ​Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd w stronę Wybrzeża Pacyfiku. W drodze przystanek na Moście Tarcoles – jednym w miejsc obserwacji dziesiątek krokodyli. Przejazd do hotelu zlokalizowanego częściowo na terenie rezerwatu przyrody. Rezerwat słynie z niezwykłej bioróżnorodności w tym: niezliczone gatunki roślin, małp, leniwce, ostronosy, pancerniki i wiele innych. Jest to również idealny punkt wypadowy do Rezerwatu Carara i Parku Narodowego Manuel Antonio. Wieczorem kolacja i nocleg w hotelu.

  Czas przejazdu: ok. 3,5h.

  Dzień
  12

  Wybrzeże Pacyfiku

  Śniadanie. Wypoczynek w hotelu przy brzegu oceanu i biało-piaszczystej plaży. Czas na relaks i kąpiele morskie. Kolacja i nocleg.

  Dzień
  13

  Wybrzeże Pacyfiku - San Jose - Miasto Panama

  Wczesne śniadanie. Transfer na lotnisko, odprawa biletowo – bagażowa i przelot do Panamy. Lądowanie. Zwiedzanie Panama City, miasta obfitującego w kontrasty, gdzie nowoczesność miesza się z kolonialną tradycją. Rozpoczniemy od „Starej Panamy” – Panama Vieja – miejsc, gdzie miasto zostało zawiązane. Przejazd przez „Casco Antiguo”, dzielnicę z piękną kolonialną hiszpańską i francuską architekturą. Zwiedzanie katedry oraz kościoła San José, ze wspaniałym złotym ołtarzem. Następnie zobaczymy Pałac Prezydencki, Wielki Teatr Narodowy oraz Plac francuski i Plac Niepodległości. W przerwie zwiedzania zjemy lunch. Wieczorem przejazd do hotelu, kolacja i nocleg.

  Czas przejazdu: ok. 1,5h.

  Dzień
  14

  Kanał Panamski

  Po śniadaniu przejazd na Wyspę Flamenco, jedną z trzech wysp powstałych wskutek otwarcia Kanału Panamskiego. Następnie zwiedzanie kompleksu muzealno-widokowego Miraflores Locks. Z punktu widokowego będzie można podziwiać ceremoniał przeprawy olbrzymich statków przez tutejsze śluzy. Przeprawa statkiem przez najciekawszą część Kanału Panamskiego, którego budowa na początku XX wieku znacznie skróciła drogę z Oceanu Atlantyckiego na Pacyfik. Rocznie przepływa przez kanał ponad 15 tysięcy jednostek. Trasa rozpocznie się w porcie Gamboa, a następnie prowadzić będzie przez Gaillard Cut, czyli słynny przekop przez pasmo gór będących działem wodnym między Atlantykiem i Pacyfikiem. Obecnie trwają tutaj intensywne prace nad rozbudową kanału. W przerwie zjemy lunch w lokalnej restauracji. Następnie przeprawa przez śluzę Pedro Miguel, gdzie statek opuszczany jest 9 metrów w dół by wodować na Jeziorze Miraflores. Następnie w śluzie Miraflores opuszczany jest o kolejne 18 metrów. Dopłynięcie do Zatoki Panamskiej, po drodze Most Ameryki. Lunch. Późnym popołudniem powrót do hotelu i nocleg

  Dzień
  15-16

  Playa Blanca

  Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na rajską Playa Blanca, położoną ok. 110 km od stolicy. Zakwaterowanie i wypoczynek w resorcie. Podczas pobytu śniadania, obiady i kolacje. Okolica słynie z wielu oferowanych rozrywek i życia nocnego. Możliwość korzystania z bazy rekreacyjno – sportowej hotelu, kąpiele morskie i słoneczne na biało-piaszczystej plaży. Noclegi w hotelu.

  Czas przejazdu: ok. 2h.

  Dzień
  17

  Playa Blanca - Panama City

  Po śniadaniu czas wolny i ostatnie chwile na plażowanie. Wykwaterowanie, lunch, transfer na lotnisko w Panamie i przelot powrotny do Polski via miasto europejskie.

  Czas przejazdu: ok. 2h

  Dzień
  18

  Warszawa

  Lądowanie na lotnisku Chopina. Pożegnanie z pilotem i zakończenie wyjazdu.

 • Cena zawiera

  • Przeloty Warszawa - Bogota; Panama - Warszawa via miasto europejskie w klasie ekonomicznej
  • Przeloty wewnętrzne: Bogota - Santa Marta, Kartagena - San Jose - Panama 
  • Zakwaterowanie w hotelach 4* i 5* zgodnie z podaną rozpiską
  • Wyżywienie zgodnie z programem: dwa posiłki dziennie podczas części objazdowej, All Inclusive podczas wypoczynku
  • Przejazdy i transfery zgodnie z programem
  • Realizację programu
  • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i parków
  • Lokalnych przewodników w języku angielskim
  • Opiekę polskiego pilota podczas całego wyjazdu
  • Ubezpieczenie KL, NNW, CP i bagaż
  • Podatki

  Cena
  nie zawiera

  • Ewentualnych dopłat paliwowych
  • Napiwków
  • Napojów do posiłków
  • Wydatków własnych i innych, niewymienionych świadczeń

 • Lista dokumentów związanych z wycieczką "Kolumbia, Kostaryka i Panama"

  • Zobacz większą mapę Google