WORLD TRAVELER CLUB

Najciekawsza baza egzotycznych ofert turystycznych
Tel. +48 739 288 988
Worldwide Company
Polish Branch
RPA - Zambia - Zimbabwe

Podróż przez Afrykę: RPA - Zambia - Zimbabwe

5270 PLN + 4050 EUR

Na naszej trasie jest wszystko, co stało się symbolem RPA -miasto z bajki, której nigdy nie było, a która trwa w ruinach i kaskadach Sun City, zasobna w pomniki i parki stolica - Pretoria, uważany za jedno z najpiękniejszych miast świata Kapsztad a także piękne krajobrazy Trasy Panoramicznej i Przylądek Dobrej Nadziei. Eksplorując ten region świata nie sposób pominąć Swazilandu - krainy gór i rzeźbiarzy. Podróż zwieńczy podziwianie potęgi natury przy Wodospadach Wiktorii.

Info i Terminy
Liczba dni:16
Dojazd: samolot
Rodzaj imprezy: zwiedzanie, z polskim pilotem
Zakwaterowanie: Hotele 3*
Wyżywienie: Śniadania i kolacje
2023-10-16 - 2023-10-31
Cena: 5270 PLN + 4050 EUR
cena ważna od 16.10.2023 do 31.10.2023
WięcejZwiń

Minimalna liczba osób: 10

Dopłaty:

 • Dopłata do pokoju 1-osobowego: 630 USD

Dodatkowe informacje:

Oferta wymaga potwierdzenia przez World Traveler Club w ciągu 24 godzin (dni robocze) od założenia rezerwacji.

Wylot/Przylot możliwe z różnych miast w Polsce i Europie, w dowolnym dniu - prosimy o informację dot. preferencji przelotu.

Podane ceny zawierają przelot w najniższej taryfie dostępnej w okresie obowiązywania cennika. W przypadku braku dostępności miejsc w najniższej taryfie cena może ulec zmianie, a ewentualna dopłata przedstawiona jest do akceptacji klientowi.

W przypadku braku możliwości potwierdzenia oferty lub braku akceptacji wysokości dopłaty, World Traveler Club  zwraca 100% wpłaconej zaliczki.

* Płatne wg kursu pieniądz-sprzedaż banku Raiffeisen zgodnie z warunkami.
Szacunkowo 24395 zł wg kursu Raiffeisen na dzień 04.02.2023
 • Dzień
  1

  Polska – Johannesburg

  Zbiórka na lotnisku. Powitanie, odprawa i przelot na południe Afryki, do stolicy pięknego RPA – Johannesburga, via miasto europejskie.

  Dzień
  2

  Johannesburg

  Przylot do Johannesburga w godzinach porannych, wizyta w Lion Park, w którym oprócz zwykłych przedstawicieli lwiego gatunku zobaczyć można unikalne białe lwy, a także „przedszkole dla maluchów” – znakomita okazja do zrobienia sobie zdjęcia z królem zwierząt na rękach. Kolacja w jednej z najsłynniejszych restauracji Johannesburga, w której na środku sali, na ogromnym palenisku, na 52 dzidach masajskich piecze się afrykańska dziczyzna. Do wyboru mięso antylop (gnu, kudu, impali), mięso strusia, krokodyla i w zależności od sezonu mięso żyrafy czy zebry, a dla tych, którzy boją się nowości cala gama mięs ze zwierząt hodowlanych – wieprzowina, baranina, wołowina itp. Dewizą restauracji to: „jesz tyle ile chcesz i jak długo możesz”. Powrót do hotelu, nocleg.

  Dzień
  3

  Pretoria – Sun City

  Śniadanie, przejazd do Pretorii – stolicy kraju. Zupełnie odmienna od nowoczesnego Johannesburga zasobna w pomniki oraz budynki pamiętające czasy świetności Republiki Burskiej – przypomina europejskie miasto, z tą różnicą, że wszystko tonie w tropikalnej roślinności. W trakcie zwiedzania przystanek przy Voortrekker Monument - niezwykłym pomniku upamiętniającym niecodzienną historię wędrówki przez bezdroża ówczesnej Afryki pierwszych osadników burskich. Następny przystanek to niezwykle okazały budynek Parlamentu oraz Church Square – plac, od którego rozpoczęła swoje istnienie Pretoria. Przejazd do Sun City, pobyt w mieście zbudowanym tylko i wyłącznie ku czci rozrywki. Zwiedzimy najsłynniejsze miejsca Sun City: Ryczącą Zatokę – z jej zapraszającą do kąpieli dwumetrową falą, Zaginione Miasto – bajkowy świat, który nigdy nie istniał, jego malownicze “ruiny” toną w bajecznych, tropikalnych ogrodach, Crocodal Sanctuary – największą farmę krokodyli w RPA – wzorowo utrzymaną, z dogodnymi punktami obserwacyjnymi, które pozwalają do woli obserwować i fotografować władców stawich królestw. Późnym popołudniem pożegnanie z Miastem Słońca. Kolacja i nocleg w hotelu.

  Dzień
  4

  Trasa Panoramiczna

  Śniadanie, wykwaterowanie i wczesny wyjazd w stronę Parku Krugera przez prowincje Gauteng i Mpumalanga – na trasie malownicze widoki tzw. Scenic Route: przełęcze, góry i doliny, a wśród nich unikalne cuda natury, które rozsławiły ten rejon na cały świat: Potholes – liczące sobie miliony lat formacje wyrzeźbione przez rzekę oraz Blyde River Canyon- trzeci pod względem wielkości kanion świata, którego widok zapiera dech najbardziej odpornym malkontentom. Pod wieczór zakwaterowanie w hotelu, kolacja, relaks, nocleg.

  Dzień
  5

  Park Krugera

  Wczesna pobudka, wyjazd do Parku Narodowego Krugera - najstarszego i największego (19 tys. km) parku narodowego Afryki. Jego teren w swoje absolutne posiadanie przejęły fauna i flora – busz i rozlegle sawanny, okraszane cieniem rozłożystych akacji. Przystanek na śniadanie w jednym z obozów. Przejazd przez park – przy odrobinie szczęścia pierwsze spotkanie z „wielką piątką” – słoniami, lwami, nosorożcami, lampartami i bawołami. W poszukiwaniu zwierząt będziemy zmierzać do dobrze znanych nam miejsc (pastwiska, wodopoje, legowiska,) które w większości wypraw sprawiały miłe niespodzianki. Zakwaterowanie w obozie, odpoczynek.

  Dzień
  6

  Swaziland – St Lucia

  Wczesne śniadanie, wykwaterowanie, przejazd przez Park Krugera do jednego z najmniejszych królestw świata (zaledwie 180 km długości i 130 km średniej szerokości) - Swazilandu - krainę gór i rzeźbiarzy, przejazd przez Mbabane – stolicę kraju. Kontynuacja drogi do Hluhluwe / St Lucia, miasteczka leżącego w prowincji Kwazulu - Natal znanej jako Królestwo Zulusów, słynącej również z upraw tytoniu oraz trzciny cukrowej. Zakwaterowanie i rejs po słynnej lagunie obejmującej wody zamieszkiwane przez krokodyle i rodziny hipopotamów. Kolacja składająca się ze znakomitych owoców morza, nocleg.

  Dzień
  7

  Shakaland – Durban

  Śniadanie, wyjazd do jednej z najsłynniejszych wiosek zuluskich - Shakaland, w której kręcono film „Zulus Shaka”. Zwiedzanie wioski oraz najbogatszy pokaz tańców plemion Afryki Południowej – egzotyczny lunch. Przejazd do Durbanu, zakwaterowanie, czas wolny, następnie kolacja w najwyższym punkcie widokowym Durbanu (widok na cztery strony miasta). Nocleg.

  Dzień
  8

  Durban – Kapsztad

  Śniadanie, czas wolny na plażowanie lub zakupy na durbańskim deptaku Golden Mile, gdzie znajduje się olbrzymi afrykański targ. Opcjonalnie - wycieczka do oceanarium – nowo otwarty budynek akwarium zajmuje zaszczytne 5 miejsce na świecie pod względem wielkości i zasobności. Jego ogromne wypełnione krystaliczną wodą akwaria ukazują podwodny świat oceanu – wielkie rekiny ludojady, majestatyczne płaszczki, ogromne żółwie morskie. Transfer na lotnisko, przelot do Kapsztadu, transfer do hotelu, kolacja, nocleg.

  Dzień
  9

  Zatoka Hout Bay – Wyspa Fok – Rezerwat Pingwinów – Przylądek Dobrej Nadziei

  Śniadanie, przejazd malowniczym wybrzeżem Oceanu Atlantyckiego. Rejs statkiem do Wyspy Fok (w zależności od warunków pogodowych), przejazd do Fałszywej Zatoki i wizyta w Rezerwacie Pingwinów- ta unikalna plaża zamieszkiwana jest przez setki uroczych czarno-białych ptaków. Następny punkt programu to Przylądek Dobrej Nadziei, i Cape Point – miejsce łączenia się Oceanu Atlantyckiego z Indyjskim. Powrót do Kapsztadu, kolacja, nocleg.

  Dzień
  10

  Kapsztad

  Po śniadaniu przejazd przez miasto, następnie wyjazd kolejką linową (uwarunkowany pogodą) na Górę Stołową, zaliczaną do 7 Przyrodniczych Cudów Świata. Z jej wierzchołka rozciąga się niezapomniany widok na Kapsztad. Wizyta w słynnym ogrodzie botanicznym Kirstenbosh – bajeczne widoki, niezwykłe rośliny wpływają na czarujący klimat tego królestwa roślin. Wieczorem wyjście do słynnego Water Front, czas na zakupy, kolacja, nocleg.

  Dzień
  11

  Hermanus - safari wielorybów

  Śniadanie, wyjazd do miasteczka Hermanus na oceaniczne safari w poszukiwaniu wielorybów. Miasteczko znane jest jako jedno z najlepszych miejsc na obserwację tych łagodnych morskich olbrzymów. Powrót do Kapsztadu jedną z piękniejszych dróg widokowych nad wybrzeżem - serpentyny łagodnie wijącej się drogi, wzgórza topiące się w turkusowych falach oceanu... Każda minuta drogi to zapierające dech widoki. //sezon na wieloryby od lipca do listopada. W innym terminie cały dzień – zwiedzanie winnic, ekskluzywny lunch w jednej z winnic.// Kolacja i nocleg w Kapsztadzie

  Dzień
  12

  Kapsztad – Livingstone

  Śniadanie, wykwaterowanie, transfer na lotnisko, Wylot do Livingstone w Zambii (via Johannesburg), przylot około 13.00. Transfer, zakwaterowanie w hotelu. Wypoczynek nad brzegiem wodospadu. Kolacja, nocleg.

  Dzień
  13

  Wodospady Wiktorii

  Śniadanie, wycieczka do wodospadu Wiktorii po stronie Zimbabwe. Rzeka Zambezi wpada nagle w głęboką szczelinę w Bazaltowej skale biegnącą dokładnie w poprzek jej koryta. Wodospad jest prawie dwukrotnie wyższy od Niagary - jego wysokość wynosi to ok. 105m, a długość 1700 m. Na dnie przepaści woda zdaje się eksplodować, a silne prądy powietrza porywają te rozpylone wodne masy, które zamieniają się w Kolumny wodnej mgły sięgające czasami 300 m i widoczne na 60-100 km od wodospadu. Właśnie te mgły są przyczyną powstawania serii tęczy, a w noce z pełnią księżyca nieco bledszych łuków księżycowych. Czas na zdjęcia, oglądanie wodospadu. Powrót do hotelu. Popołudniu rejs komfortowym statkiem po Zambezi River. Płynąca leniwie z północy poprzez sawanny Zambi Rzeka Zambezi, czwarta co do wielkości na kontynencie afrykańskim - w niczym nie zwiastuje swojego spektakularnego spadku, któremu nadano imię Wiktorii. Przed wodospadem rzeka płynie w szerokim płytkim rozlewiskiem usianym wyspami i właśnie tam z pokładu statku można podziwiać zachód słońca, zwierzęta zdążające do brzegów rzeki... I nie tylko, dodatkiem do rejsu są mieniące się kolorami złota drinki, oraz przekąski serwowane przez doskonałą tubylczą obsługę na pokładzie statku. Powrót do hotelu kolacja w resorcie. Nocleg.

  Dzień
  14

  Wodospady Wiktorii

  Śniadanie, czas wolny - przepiękny basen kąpielowy otoczony przez romantyczny ogród zachęca do odpoczynku i kąpieli, a dla żądnych spacerów hotel oferuje nieograniczony wstęp na teren Wodospadu Wiktorii. Pożegnalna kolacja z grilla, serwowana pod gołym niebem, w romantycznym otoczeniu płonących ognisk. Nocleg w resorcie.

  Dzień
  15

  Livingstone – Johannesburg - Polska

  Śniadanie. Transfer na lotnisko przelot do Johannesburga i dalej do Polski.

  Dzień
  16

  Warszawa

  Przylot do Polski z Frankfurtu. Zakończenie niezapomnianej wyprawy na południowy kraniec Afryki.

 • Cena zawiera

  • ​Przeloty Polska – Johannesburg – Polska via miasto europejskie 
  • Przeloty Durban – Kapsztad – Livingstone – Johannesburg 
  • Zakwaterowanie w hotelach 3 i 3+ * w pokojach 2-os. 
  • Transfery klimatyzowanym autokarem 
  • Codzienne śniadania i kolacje, 1 lunch w Shakaland 
  • Do kolacji oraz do lunchu lampka wina lub szklanka piwa lub napoju 
  • Wstępy do wymienionych obiektów i realizację programu 
  • Przewodników lokalnych 
  • Opiekę pilota World Traveler Club 
  • Zwyczajowe napiwki 
  • Ubezpieczenie NW, KL, chorób przewlekłych i bagaż 
  Cena
  nie zawiera

  • ​Wydatków własnych 
  • Wycieczek fakultatywnych – podane ceny są orientacyjne, mogą ulec zmianie 
  • Wiz do Zambii i Zimbabwe – ok. 125 USD
  • Ewentualnych dopłat paliwowych 

 • Lista dokumentów związanych z wycieczką "RPA - Zambia - Zimbabwe"

  • Zobacz większą mapę Google