WORLD TRAVELER CLUB

Najciekawsza baza egzotycznych ofert turystycznych
Tel. +48 739 288 988
Brand owned by
Neodronevision sp. z o.o.
Tajemnice Toraja i Wypoczynek na Gili

Tajemnice ludu Toraja i wypoczynek na Lomboku i Gili

4990 PLN + 1730 USD

Wyżyny Toraji na wyspie Sulawesi to kraina egzotycznych zwyczajów i kultury, wspaniałych krajobrazów i cudów natury. Strome góry, rwące rzeki, jeziora, bujne lasy deszczowe, sawanny porośnięte palmami i piaszczyste plaże, a do tego fascynująca gama niezwykłych roślin i zwierząt i przede wszystkim kolorowe obrzędy pogrzebowe, niezwykłe wiszące groby i święta ofiarne ... Zobacz świat oddalony od cywilizacji, jaką znamy.

Info i Terminy
Liczba dni:16
Dojazd: samolot
Rodzaj imprezy: zwiedzanie i wypoczynek, wyjazd indywidualny
Zakwaterowanie: Hotele 3*/4*/5*
Wyżywienie: według programu
2023-11-23 - 2023-06-30
Cena: 4990 PLN + 1730 USD
WięcejZwiń

Minimalna liczba osób: 2

Dopłaty:

 • Dopłata do obiadokolacji: 145 USD

Dodatkowe informacje:

Oferta wymaga potwierdzenia przez World Traveler Club w ciągu 24 godzin (dni robocze) od założenia rezerwacji.

Wylot/Przylot możliwe z różnych miast w Polsce i Europie, w dowolnym dniu - prosimy o informację dot. preferencji przelotu.

Podane ceny zawierają przelot w najniższej taryfie dostępnej w okresie obowiązywania cennika. W przypadku braku dostępności miejsc w najniższej taryfie cena może ulec zmianie, a ewentualna dopłata przedstawiona jest do akceptacji klientowi.

W przypadku braku możliwości potwierdzenia oferty lub braku akceptacji wysokości dopłaty, World Traveler Club  zwraca 100% wpłaconej zaliczki.


* Płatne wg kursu pieniądz-sprzedaż banku Raiffeisen zgodnie z warunkami.
Szacunkowo 12568 zł wg kursu Raiffeisen na dzień 13.06.2024
 • Dzień
  1

  Polska - Makassar

  Prosimy przybyć na lotnisko co najmniej 2 godziny przed wylotem. Przelot do Makassar via miasto europejskie/bliskowschodnie i indonezyjskie.

  Dzień
  2

  Makassar

  K

  Przylot do Makassar, jednego z największych miast wyspy Celebes, nazywanej też Sulawesi. Transfer do hotelu, czas na odpoczynek i aklimatyzację. Nocleg w hotelu.

  Dzień
  3

  Makassar - Rantepao

  Ś, L, K

  Po śniadaniu przejazd klimatyzowanym autem na wyżyny Toraja. W trakcie ośmiogodzinnego transferu zobaczymy ziemie plemienia Toraja. Udamy się na lunch serwowany w restauracji w niewielkim porcie Pare-Pare. Zatrzymamy się w Bambapuang – można tu podziwiać wspaniałe widoki na okolice. Późnym popołudniem przyjazd do Toraja, zakwaterowanie i kolacja.    

  Dzień
  4

  Sangalla

  Ś, L, K

  Śniadanie. Dziś czeka nas odkrywanie niezwykłej kultury i tradycji ludu Toraja. Obejrzymy kamienny grobowiec z drewnianymi kukłami „tau-tau” na balkonie w Lemo oraz dziecięce mogiły na ogromnym drzewie w miejscowości Sangalla. Zatrzymamy się w Londa, gdzie znajdują się groby jaskiniowe oraz w miejscowość Kete – Kesu, znanej z ciekawych architektonicznie domów i kolorowych drewnianych rzeźb. Lunch w trakcie zwiedzania. Kolacja i nocleg w hotelu. 

  Dzień
  5

  Batutumonga

  Ś, L, K

  Śniadanie. Zwiedzanie Palawa, wioski w pięknej scenerii rodzinnych domów „Tongkonan”, zdobionych od frontu rogami byków. Wizyta w Sa’dan to’ Barana, wiosce znanej z przemysłu tkackiego oraz w Batutumonga, obfitującym w przepiękne krajobrazy wyżynne na wysokości 1355 m n.p.m. Opcjonalnie, możliwość udania się na trekking z Pana do Tikala, trasa obfituje w fascynujące widoki. Kolacja i nocleg w Rantepao.     

  Dzień
  6

  Rantepao - Sengkang

  Ś, L, K

  Po śniadaniu przejazd w kierunku Sengkang, po drodze obiad w miejscowości Enrekang w pobliżu Buntu Kebobong, pasma górskiego przyjmującego zadziwiające kształty. Zwiedzanie Sengkang, słynącego z wyrobu jedwabiu oraz rejs łodzią motorową po jeziorze Tempe, gdzie zobaczyć można pływające domy rybaków Wajo. Będziemy mieć okazję do degustacji świeżych ryb i czas na chwilę odpoczynku. Nocleg w hotelu w Sengkang. 

  Dzień
  7

  Sengkang - Bira

  Ś, L, K

  Po wczesnym śniadaniu przejazd na plażę w Bira. Podczas przejazdu zobaczymy plantację trzciny cukrowej, kakao i ciągnące się po horyzont pola ryżowe. Zatrzymamy się w muzeum Andi Mappasisi by zobaczyć pozostałości królestwa Bugis. Popołudniu zakwaterowanie w hotelu przy plaży. Reszta dnia to czas wolny, w trakcie którego mogą Państwo zażyć kąpieli morskich i ponurkować. Kolacja i nocleg.

  Dzień
  8

  Bira - Makassar - Lombok

  Ś

  Śniadanie. Transfer wzdłuż wybrzeża do lotniska w Makassar (około 6godzin). Po drodze postój na obejrzenie tradycyjnego przemysłu stoczniowego. Po dotarciu na lotnisko, przelot na wyspę Lombok. Transfer do hotelu, nocleg.

  Dzień
  9-10

  Lombok

  Ś

  Po śniadaniu relaksujący wypoczynek  na plaży lub w ogrodzie przy basenie, poznawanie wyspy na własną rękę.

  Dzień
  11

  Lombok - Gili

  Ś

  Po śniadaniu udamy się do lasu deszczowego, w którym można karmić makaki, sympatyczne małpki. Transfer do portu Bangsal skąd łódź zabierze nas na Wyspę Gili Trawangan, stolicę trzech wysp Gili. Transfer do hotelu. Resztę dnia przeznaczymy na wypoczynek i relaks na pięknych, białych plażach wyspy. 

  Dzień
  12-13

  Gili

  Ś

  Śniadanie – wypoczynek. Opcjonalnie całodniowa wycieczka łodzią ze szklanym dnem, podczas której odkryjemy piękno małych wysp Gili Meno i Gili Air. Podczas rejsu, obejrzymy wspaniałe miejsca do nurkowania, krystalicznie czystą wodę a w niej dużą różnorodność tropikalnych ryb oraz mieniące się kolorami tęczy koralowce. Najczęściej spotykanymi gatunkami fauny morskiej są tu ryby biały tip i czarny tip, rekiny rafowe, żółwie morskie, mątwy, mureny, homary, manty oraz wargacz Napoleon. Wycieczka potrwa 6-7 godzin. Nocleg w hotelu na wyspie Gili Trawangan.

  Dzień
  14

  Gili - Bali

  Ś

  Po śniadaniu wyruszamy w rejs szybką łodzią do portu Padang Bai na wschodzie Bali. Transfer  do hotelu przy plaży. Zakwaterowanie i odpoczynek po podróży.

  Dzień
  15

  Bali – Polska

  Ś

  Po śniadaniu czas wolny, wykwaterowanie. Transfer na lotnisko i wylot powrotny do Polski. 

  Dzień
  16

  Polska

  Lądowanie, zakończenie wspaniałej przygody.

 • Cena zawiera

  • przeloty Polska – Makassar; Denpasar – Polska via miasto europejskie/azjatyckie (uzależnione od dostępności miejsc w najtańszej klasie rezerwacyjnej w momencie potwierdzenia)
  • transfery klimatyzowanym autem/busem
  • zakwaterowanie w hotelach 3*+, 4* i 5* w pokojach dwuosobowych (zakwaterowanie od 14:00, wykwaterowanie do 11:00)
  • wyżywienie wg programu (Ś – śniadanie, L – lunch, K – kolacja)
  • realizację programu
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
  • przewodników lokalnych z j. angielskim
  • ubezpieczenie NW, KL, CP i bagaż
  Cena
  nie zawiera

  • wydatków własnych 
  • napojów do posiłków
  • napiwków
  • ewentualnych dopłat paliwowych
  • opłat lotniskowych (ok. 30 USD) 
  • wiz do Indonezji (35 USD)
 • Lista dokumentów związanych z wycieczką "Tajemnice Toraja i Wypoczynek na Gili"

  • Zobacz większą mapę Google