WORLD TRAVELER CLUB

Najciekawsza baza egzotycznych ofert turystycznych
Tel. +48 739 288 988
Brand owned by
Neodronevision sp. z o.o.
Nowa Zelandia i Australia

Wyprawa na koniec świata - najpiękniejsze miejsca Australii i Nowej Zelandii

7590 PLN + 5130 USD

Wyprawa na koniec świata będąca doskonałą okazją do zobaczenia najpiękniejszych miejsc dwóch odległych krajów. Nowa Zelandia nazywana Irlandią Południa to nie tylko zielona kraina Władcy Pierścieni pełna niesamowitych krajobrazów a Australia poza kangurami, Wielką Rafą, rajem dla surferów i Ayers Rock oferuje mnóstwo innych atrakcji – jakich – przekonamy się na własne oczy podczas niezapomnianych trzech tygodni na antypodach.

Info i Terminy
Liczba dni:16
Dojazd: samolot
Rodzaj imprezy: zwiedzanie, z polskim pilotem
Zakwaterowanie: Hotele 3* i 4*
Wyżywienie: według programu
2021-02-02 - 2021-02-17
Cena: 7590 PLN + 5130 USD
WięcejZwiń

Minimalna liczba osób: 10

Dopłaty:

 • Dopłata do pokoju 1-osobowego: 1115 USD

Dodatkowe informacje:

Oferta wymaga potwierdzenia przez World Traveler Club w ciągu 24 godzin (dni robocze) od założenia rezerwacji.

Wylot/Przylot możliwe z różnych miast w Polsce i Europie, w dowolnym dniu - prosimy o informację dot. preferencji przelotu.

Podane ceny zawierają przelot w najniższej taryfie dostępnej w okresie obowiązywania cennika. W przypadku braku dostępności miejsc w najniższej taryfie cena może ulec zmianie, a ewentualna dopłata przedstawiona jest do akceptacji klientowi.

W przypadku braku możliwości potwierdzenia oferty lub braku akceptacji wysokości dopłaty, World Traveler Club  zwraca 100% wpłaconej zaliczki.

* Płatne wg kursu pieniądz-sprzedaż banku Raiffeisen zgodnie z warunkami.
Szacunkowo 30062 zł wg kursu Raiffeisen na dzień 25.02.2024
 • Dzień
  1

  Warszawa - Auckland

  Zbiórka na lotnisku w Warszawie na dwie godziny przed planowanym wylotem i powitanie przez pilota wyjazdu. Po odprawie biletowo - bagażowej wylot do Nowej Zelandii via miasto europejskie.

  Dzień
  2

  Auckland

  Przylot do Auckland i powitanie na lotnisku przez lokalnego przewodnika. Transfer do hotelu. Po krótkim wypoczynku udamy się z przewodnikiem na zwiedzanie miasta. Zobaczymy Sky Tower, i inne atrakcje miasta żeglarzy. Odwiedzimy Muzeum Pamięci Wojny, by na samym początku nakreślić tło historyczne tego fascynującego państwa i poznać maoryską kulturę. Ze wzgórza, na którym znajduje się muzeum będziemy podziwiać cudowny widok na zatokę i port Waitemata. Powrót do hotelu. Nocleg.

  Dzień
  3

  Auckland – Waitomo – Rotorua

  Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu udamy się do Waitomo - nazwa ta oznacza "wodę wchodzącą do środka". Maorysi wierzyli, że w tutejszych jaskiniach żyją smoki i dlatego bali się do nich wchodzić. Dziś wiadomo, że miejsce to zamieszkane jest między innymi przez nowozelandzkie świecące robaki - wabiące swym światłem inne owady. Po spacerze przez jaskinie odbędziemy krótki rejs łodziami po jaskinii Glow - Worm. Przejazd do Rotoura. W Rainbow Springs zobaczymy ptaka Kiwi i endemicznego na tym terenie hatterię – współczesnego dinozaura, z których słynie Nowa Zelandia. Weźmiemy udział w pokazie na farmie Agrodome, poznając gatunki zwierząt hodowane w Nowej Zelandii. Z przewodnikiem udamy się do rezerwatu Tepuia Thermal Reserve- unikatowego parku geotermicznego, słynącego z gejzerów i pól błotnych. Wieczorem weźmiemy udział w rytuale Te Pō połączonym z kolacją Hangi. W tradycji maoryskiej głęboko zakorzeniony jest zwyczaj dzielenia się wiedzą podczas wspólnego posiłku. Tradycyjny posiłek składa się z duszonych warzyw i różnego rodzaju mięs, przygotowanych w ziemnym piecu na gorących kamieniach oraz deseru. Jeszcze przed powrotem do hotelu udamy się do słynącego z termalnych źródeł Whakarewarewa, gdzie nocą będziemy podziwiać pięknie oświetlone cuda natury. Nocleg w Rotorua.

  Dzień
  4

  Rotorua - Christchurch

  Śniadanie, po którym udamy się na lotnisko, przelot na wyspę południową do Christchurch. Lądowanie i powitanie przez lokalnego przewodnika. Podczas transferu do hotelu po raz pierwszy zobaczymy Christchurch, przypominające uroczy zakątek starej Anglii - Cathedral Square. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu.

  Dzień
  5

  Christchurch - Greymouth

  Śniadanie, po którym czeka nas "kolejowa przygoda" w Tranzalpine Rail. Podróż zaczniemy w Christchurch, skąd spalinowa lokomotywa powiezie nas do Greymouth, najpierw przez przedmieścia i rolnicze tereny do Rolleston, gdzie skręcimy w kierunku gór - przez równiny Cantenbury, farmy strusi, aż do samych wysokich szczytów gór. Kulminacyjny punkt - Artur's Pass, a następnie stromy zjazd do zupełnie odmiennego krajobrazu lasów deszczowych. Podróż zakończymy w Greymouth, skąd udamy się w okolice lodowca Franz Josef, który będziemy mieli okazję podziwiać po południu. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

  Dzień
  6

  Queenstown

  Po śniadaniu przejazd do Queenstown. Po drodze zobaczymy urokliwe małe wioski z architekturą typową dla tego regionu. Queenstown to miasto założone po odkryciu w tym rejonie złota w 1862r. Teraz złotem tego miejsca są piękne krajobrazy i dzikie górskie wody, dostarczające adrenaliny żądnym przygód turystom. Czas wolny na zwiedzania miasta na własną rękę lub na korzystanie z wycieczek fakultatywnych. Wieczorem odbędziemy podniebny rejs gondolą Skyline. Podczas podziwiania spektakularnych widoków na Góry i panoramę miasta, będziemy się delektować kolacją w restauracji usytuowanej na szczycie wzgórza Bob’a. Powrót do hotelu, nocleg.

  Dzień
  7

  Queenstown

  Śniadanie, po którym czeka nas całodniowa wycieczka do największego Parku Narodowego w Nowej Zelandii – Fiordland. Przejedziemy wzdłuż brzegów malowniczych Jezior Wakatipu oraz Te Anau. Najlepszym sposobem na poznanie i podziwianie piękna natury jest rejs po Zatoce Milforda, który poprowadzi doświadczony przewodnik. Podczas rejsu zobaczymy najdalej wysunięty na północ fiord, który niezmiennie zachwyca swoim dzikim pięknem, otaczającymi go górami i lasami deszczowymi. Na statku zjemy lunch w formie pikniku. Powrót do hotelu w Queenstown i nocleg.

  Dzień
  8

  Queenstown – Christchurch

  Po śniadaniu udamy się do Christchurch, przejeżdżając przez region Cromwell, krainę geograficzną Mackenzie Country, mijając największą równinę Nowej Zelandii – Canterbury Plains. O niesamowitym krajobrazie najlepiej świadczy fakt, że to właśnie w tym regionie kręcono kultowe sceny Władcy Pierścieni. Gdy już nasycimy oczy górskimi krajobrazami dotrzemy do Christchurch, gdzie zjemy uroczystą kolację, żegnając się powoli z tą niesamowitą krainą. Nocleg w hotelu.

  Dzień
  9

  Christchurch – Sydney

  Po śniadaniu udamy się na lotnisko. W trakcie transferu ostatnia okazja do zapamiętania ujmującego nowozelandzkiego krajobrazu i uroku. Przelot do Sydney, w którym powita nas lokalny przewodnik. Wraz z nim udamy się do hotelu, a po drodze będziemy zapoznawać się po raz pierwszy z tym niezwykłym miastem. Sydney to miasto, wybudowane nad jedną z najpiękniejszych zatok świata. To kulturalne i finansowe centrum Australii jest jednocześnie domem dla prawie 1/4 jej mieszkańców, którzy cenią sobie tutejsze plaże - idealne do surfowania, żeglowania, pływania lub wypoczynku i podziwiania zatoki z jednej z nadmorskich kawiarenek. Kolacja i nocleg w hotelu.

  Dzień
  10

  Sydney

  Po śniadaniu zwiedzanie Sydney, jednego z najbardziej kosmopolitycznych miast półkuli południowej. Zwiedzimy centrum handlowe - Queen Victoria, ulicę Macquarie, Budynek Parlamentu. Następnie rozpoczniemy dwugodzinny rejs po zatoce, w trakcie którego zjemy lunch. To okazja do skosztowania australijskich przysmaków, przede wszystkim owoców morza na czele ze słynnymi ostrygami Sydney Rock. Nie zapomnimy o symbolu miasta – zwiedzimy Operę, a o jej powstaniu i geniuszu architekta Jorna Utzona opowie nam przewodnik. Wieczorem powrót do hotelu. Nocleg.

  Dzień
  11

  Sydney – Ayers Rock

  Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Ayers Rock, największego turystycznego magnesu Australii zlokalizowanego na terenie Parku Narodowego Uluru. Stojąc u stóp wzgórza można zrozumieć, dlaczego miejsce to jest święte dla Aborygenów, oraz uważane za jeden z cudów świata. Wznoszące się ponad 500 m ponad poziom równiny gigantyczne skały Kata Tjuta/Mt. Olga, o tradycyjnych imionach oznaczających 'wiele głów', to w rzeczywistości 36 formacji. Piękne widoki podczas spaceru pomiędzy strumieniem a czerwonymi skałami Wąwozu Olga sprawią, że nigdy nie zapomnimy tej wycieczki. O zachodzie słońca czeka nas niesamowity spektakl kreślony promieniami słońca, który podziwiać będziemy wznosząc toast lampką wina musującego. Odkryjemy paletę kolorów, od łagodnych błękitów i purpury do ostrych pomarańczy i czerwieni lśniących w ostatniej chwili dnia. Przejazd do hotelu, gdzie zjemy wykwintną kolację. Nocleg.

  Dzień
  12

  Ayers Rock - Cairns

  Wstaniemy wcześnie żeby obserwować pierwsze promienie słońca podświetlające Uluru zmieniające kolory z każdą minutą. Śniadanie w kawiarni Ininti na terenie Parku. W Maruku Arts and Craft Cop będziemy mieli okazję bliżej zapoznać się z to pradawną kulturą. Po południu przelot do Cairns, spotkanie z przewodnikiem, transfer do hotelu. Cairns to brama raju - wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa zostały tutejsze lasy deszczowe oraz rafa koralowa. Kolacja i nocleg w hotelu, który będzie naszą baza wypadową podczas najbliższych dni.

  Dzień
  13

  Cairns – Wielka Rafa Koralowa

  Po śniadaniu w hotelu wyruszymy na spotkanie przygody na pokładzie katamaranu, z którego będziemy mogli podziwiać Wielką Rafę Koralową. Podczas całodniowego rejsu przypłyniemy do Michaelmas Cay - niezamieszkanej wysepki koralowej, porośniętej ogrodami korali, zamieszkałą przez egzotyczne ptaki, z plażą pełną miękkiego, białego piasku. Podczas wycieczki będziemy mieli okazję nurkować, podziwiać rafę, korzystać prezentacji prowadzonych przez biologa morskiego oraz relaksować się przy muzyce na żywo, pysznym lunchu w formie bufetu, napojach i lampce australijskiego wina. Powrót do hotelu. Nocleg.

  Dzień
  14

  Cairns

  Śniadanie w hotelu, czas wolny. To otoczone górami i morzem, tętniące życiem miasto, oferuje szereg atrakcji. Na uwagę zasługuje port z setkami jachtów i statków. Idealnym miejscem na wieczorny spacer jest piękna promenada wzdłuż morza. Nocleg w hotelu.

  Dzień
  15

  Cairns – Sydney – Warszawa

  Śniadanie w hotelu, transfer na lotnisko, przelot do Sydney, a następnie do Warszawy via miasto azjatyckie i europejskie.

  Dzień
  16

  Warszawa

  Lądowanie w Warszawie. Zakończenie niezapomnianej wyprawy na Antypody.

 • Cena zawiera

  • przeloty Warszawa - Auckland; Sydney - Warszawa via port azjatycki i europejski. 
  • przeloty Rotorua – Christchurch; Christchurch - Sydney; Sydney -Ayers Rock; Ayers Rock - Cairns - Sydney 
  • transfery klimatyzowanym autokarem lub busem
  • zakwaterowanie w  hotelach 3+*/4*, w pokojach dwuosobowych
  • przeprawy promowe
  • wyżywienie wg programu 
  • bilety wstępu do wymienionych miejsc
  • lampkę wina w Uluru i Michaelmas Cay
  • opiekę pilota firmy World Traveler Club
  • przewodników lokalnych
  • ubezpieczenie NW, KL, choroby przewlekłe i bagaż
  Cena
  nie zawiera

  • zwyczajowych napiwków
  • napojów do posiłków
  • opłat lotniskowych
  • wydatków osobistych
  • ewentualnych opłat paliwowych
  • kosztu wizy  i wizowania do Australii
 • Lista dokumentów związanych z wycieczką "Nowa Zelandia i Australia"

  • Zobacz większą mapę Google