WORLD TRAVELER CLUB

Najciekawsza baza egzotycznych ofert turystycznych
Tel. +48 739 288 988
Brand owned by
Neodronevision sp. z o.o.
PERU Szlakiem Inków

Szlakiem Inków do Machu Picchu

6059 PLN + 2420 USD

Lima - Arequipa - Kanion Colca - Puno - Cuzco - Święta Dolina - SZLAK INKÓW

Info i Terminy
Liczba dni:15
Dojazd: samolot
Rodzaj imprezy: zwiedzanie, trekking, wyjazd indywidualny
Zakwaterowanie: Hotele 2*, Camping
Wyżywienie: według programu
2023-05-21 - 2023-06-04
Cena: 6059 PLN + 2420 USD
WięcejZwiń

Minimalna liczba osób: 8

Dodatkowe informacje:

Oferta wymaga potwierdzenia przez World Traveler Club w ciągu 24 godzin (dni robocze) od założenia rezerwacji.

Wylot/Przylot możliwe z różnych miast w Polsce i Europie, w dowolnym dniu - prosimy o informację dot. preferencji przelotu.

Podane ceny zawierają przelot w najniższej taryfie dostępnej w okresie obowiązywania cennika. W przypadku braku dostępności miejsc w najniższej taryfie cena może ulec zmianie, a ewentualna dopłata przedstawiona jest do akceptacji klientowi.

W przypadku braku możliwości potwierdzenia oferty lub braku akceptacji wysokości dopłaty, World Traveler Club  zwraca 100% wpłaconej zaliczki.




* Płatne wg kursu pieniądz-sprzedaż banku Raiffeisen zgodnie z warunkami.
Szacunkowo 16660 zł wg kursu Raiffeisen na dzień 21.11.2024
  • Dzień
    1

    Warszawa - Lima

    Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Powitanie, odprawa paszportowo – bagażowa, wylot do Limy via miasto europejskie. Przylot do Limy, transfer do hotelu, wypoczynek po podróży i nocleg.

    Dzień
    2

    Lima - Arequipa

    Ś

    Po śniadaniu wyruszamy na półdniowe zwiedzanie najciekawszych miejsc Limy. Zaczniemy od wizyty na Plaza de Armas, który otaczają kolonialne budynki: Pałac Rządowy, Pałac Biskupi, Katedra i Ratusz. Odwiedzimy Katedrę Św. Franciszka z jej katakumbami i 21 ołtarzami i biblioteką. Nie zabraknie spaceru w kolonialnym centrum miasta, gdzie zobaczymy piękną kamienicę Palacio de Torre Tagle i Plaza San Martin. Następnie udamy się do San Isidro Olivar, gdzie do dziś rosną oliwki sprowadzone tu z Hiszpanii w XVI wieku, zobaczymy zabytki preinkaskie – Huallamarca i Pucllana. Udamy się na spacer w Miraflores i romantycznym Parque del Amor. Popołudniu transfer na dworzec autobusowy i całonocny przejazd do białego miasta – Arequipy. (wyjazd około 17:30)

    Dzień
    3

    Arequipa

    -

    Po przyjeździe około 10:00 zwiedzanie miasta, podczas którego zobaczymy klasztor Santa Katalina, który po 400 latach zamknięcia został udostępniony dla zwiedzających. Program obejmuje również wizytę na Plaza de Armas, jednym z najładniejszych rynków Peru, otoczonym przez piękne kościoły i kolonialne budynki. Następnie udamy się na punkt widokowy Carmen Alto, z którego będziemy podziwiać uroki doliny Arequipa oraz kolonialną dzielnicę Yanahuara. Nocleg w hotelu.

    Dzień
    4

    Arequipa - Kanion Colca

    Ś

    Po śniadaniu wyruszymy w podróż w stronę kanionu Colca, jednego z najgłębszych kanionów na Ziemi. 185 kilometrowa trasa będzie obfitować w malownicze widoki. Po dotarciu na wysokość 2350 m zobaczymy otaczające Arequipę wulkany. Zatrzymamy się w Rezerwacie Pampa Cañahuas, gdzie żyją przypominające lamy wikunie. Zanim wjedziemy na wysokość 4000 m, skąd będziemy mogli obserwować wijące się zakola rzeki Colca, będzie okazja do spróbowania lokalnego napoju Mate de Coca, który pomaga zwalczać chorobę wysokościową. Naszą drogę będziemy kontynuować poprzez Patahuassi, Vizcachani, Tojra, Chuchura i Patampampa, gdzie na wysokości 4800 m znajduje się punkt widokowy. Dla chętnych spacer do indiańskiego miasteczka Coporaque (około 1godz.), gdzie zobaczyć można indiański cmentarz, kościół i wspaniały widok na tarasy uprawne rozrzucone w dolinie Chivay. Nocleg.

    Dzień
    5

    Kanion Colca

    Ś

    Wczesne śniadanie. Wyjazd do punktu widokowego Krzyż Kondora, skąd rozciąga się najlepszy widok na kanion. Miejsce to jest także punktem obserwacji majestatycznych lotów kondorów. Czeka nas tutaj krótki spacer, po którym udamy się do Chivay, zatrzymując się w miasteczku Pinchollo, punkcie widokowym Antahuilque, skąd zobaczyć można tarasy wybudowane 1500 lat temu przez plemię Collaguas, oraz Choquetico z wiszącymi grobami i makietą tarasów. Następny przystanek w Maca i Yanque, gdzie znajduje się jeden z najpiękniejszych peruwiańskich kościołów. Podróż zakończymy w Chivay (3651m). Czas wolny w miasteczku, powrót do lodgy. Dla chętnych trekking po okolicy.

    Dzień
    6

    Kanion Colca - Puno

    Ś

    Śniadanie. Około 6godzinny przejazd do Puno na nocleg. 

    Dzień
    7

    Puno

    Ś, L

    Wizyta na wyspach Uros, pływających po najwyżej położonym na świecie jeziorze żeglownym - Titicaca. Niezwykły tryb życia mieszkańcy wysp rozpoczęli przed wiekami, chcąc w ten sposób odizolować się od wojowniczych ludów Collas oraz Inków. Przyjrzymy się codziennemu życiu mieszkańców, zobaczymy ich domy i rzemiosło. Zatrzymamy się na wsypie Taquile, gdzie zjemy lunch i poznamy Indian, do dziś noszących tradycyjne stroje. Spacer po wyspie i powrót do Puno.

    Dzień
    8

    Puno - Cuzco

    Ś, L

    Śniadanie, przejazd do Cusco autokarem rejsowym, ze zwiedzaniem po drodze: prekolumbisjkie ruiny Pukara,  po lunchu Sicuani – miasto, w którym zobaczyć można niewielkie ludwisarnie produkujące gitary oraz małe warsztaty przerabiające wełnę alpak i skóry lam. Następnie Raqchi – wioska otoczona niezwykłymi pozostałościami świątyni Viracocha oraz wioska Andahuaylillas z kościołem będącym znakomitym przykładem baroku andyjskiego. 

    Dzień
    9

    Święta Dolina

    Ś, L

    Po śniadaniu wyruszymy do pięknej doliny Urubamba, nazywanej Świętą Doliną Inków. Zaczniemy od kolonialnego miasta Pisac, w którym odbywa się kolorowy targ. Następnie udamy się do fortecy Ollantaytambo. To kamienne miasto, usytuowane na zboczach gór, jest jedną z najważniejszych stref archeologicznych Peru. W trakcie zwiedzania lunch.

    Dzień
    10

    Cuzco - Piskacuchu - Wayllabamba

    Ś, L, K

    ​Wyjazd z hotelu pomiędzy 04.00 a 04.30 rano, do Piskacuchu (2700m), wioski położonej przy 82 kilometrze drogi Cusco – Machupicchu, gdzie początek ma osławiony Szlak Inków. Trekking rozpoczyna się od przejścia mostem nad rzeką Urubamba i dalej szlakiem wiodącym po płaskim terenie wzdłuż Świętej Doliny do Miskay (2800m), następnie w górę do punktu widokowego na inkaskie miasto Llactapata (2650m). Kontynuacja drogi do Wayllabamba (3000m), gdzie rozbijemy pierwszy obóz. Po drodze czekają nas piękne widoki na Vilcanota i rzekę Urubamba, z imponującym szczytem Veronica (5832m).

    Odległość do przejścia: 12 km
    Szacunkowy czas przejścia: 5-6 godzin 
    Najwyższy punkt: 3,000 m (9,840 ft) 
    Nocleg na wysokości: 3,000 m (9,840 ft) 

    Dzień
    11

    Wayllabamba - Warmiwanusca - Pacaymayo

    Ś, L, K

    Pobudka około 6:00 rano, śniadanie. Dziś czeka nas najtrudniejszy odcinek trekkingu, który składa się ze stosunkowo stromych podejść na długości 9km. Będziemy obserwować zmieniający się wraz z wysokością krajobraz – od sierra do puna. Pokonamy przełęcz górską Abra Warmihuañusca (4200m), gdzie spotkać można oswojone lamy i alpaki. Przejdziemy przez las w którym wypatrywać będziemy kolibrów i wróbli, a także niedźwiedzi andyjskich. Dziś trzeba szczególnie dokładnie spakować przekąski: plecak powinien być pełen czekolady, cukierków i liści koki, aby cały czas utrzymywać poziom cukru w organizmie na wysokim poziomie. Po pokonaniu przełęczy schodzimy do doliny Pacaymayo (3600m). 

    Odległość do przejścia: 11 km 
    Szacunkowy czas przejścia: 6-7 godzin 
    Najwyższy punkt: 4,200 m (13,776 ft) 
    Nocleg na wysokości: 3,500 m (11,480 ft)

    Dzień
    12

    Pacaymayo - Winay Wayana

    Ś, L, K

    Dziś czeka nas najdłuższy, ale też najbardziej interesujący i najpiękniejszy odcinek. Najpierw droga wiedzie w górę do przełęczy Abra Runkurakay (3970m), gdzie znajduje się kompleks archeologiczny o tej samej nazwie. Zobaczyć tu można pozostałości wieży obserwacyjnej. Po pokonaniu przełęczy zejdziemy do Czarnej Laguny, przejdziemy przez mglisty las do Sayacmarca (3624m), kompleksu półokrągłych budowli z nadal widocznymi uliczkami, fontannami i kanałami irygacyjnymi. Łatwe jest podejście do kolejnej przełęczy Abra Phuyupatamarca (3700m). Szlak prowadzi dawnymi inkaskimi drogami i tunelami, wydartymi górom, które przetrwały do dziś. Na przełęczy znajduje się jeden z lepiej zachowanych kompleksów archeologicznych na szlaku, miejsce, którego nazwę tłumaczy się jako „miasto ponad chmurami”. Kontynuujemy trekking schodząc po stromych schodach które prowadzą do Wiñaywayna (2650m), gdzie podziwiać można tarasy, budynki mieszkalne i religijne. Nocleg pod namiotami z dostępem do lodgy w której znajdziemy bar, a nawet łazienki z gorącym prysznicem. 

    Odległość do przejścia: 16 km 
    Szacunkowy czas przejścia: 8 godzin 
    Najwyższy punkt: 3,900 m (12,792 ft) 
    Nocleg na wysokości: 2,650 m (8,692 ft)  

    Dzień
    13

    Winay Wayana - Machu Picchu - Aguas Calientes - Cuzco

    Ś, L, K

    Czwarty i ostatni dzień trekkingu rozpoczniemy o 4:00 rano by godzinę później rozpocząć wspinaczkę do Intipunku, Bramy Słońca prowadzącej do osławionego Machu Picchu. Czeka nas godzinne podejście po płaskich kamieniach, na krawędziach klifów wznoszących się nad dżunglą. Stąd podziwiać będziemy zapierający dech w piersiach widok na wschód słońca nad Machu Picchu. 40-minutowe zejście do miasta. Zostawimy plecaki w punkcie kontrolnym i rozpoczniemy wycieczkę z przewodnikiem (około 2-godzin). Popołudniu spotkamy się w Aguas Calientes, gdzie można zrelaksować się w gorących źródłach (płatne dodatkowo). Powrót pociągiem do Cuzco. 

    Odległość do przejścia: 4 km
    Szacunkowy czas przejścia: 2 godziny
    Najwyższy punkt: 2,700 m (8,829 ft) 
    Nocleg na wysokości: 2,400 m (7,872 ft)

    Dzień
    14

    Cuzco - Lima

    Ś

    Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko, powrót do kraju via Lima i miasto europejskie.

    Dzień
    15

    Warszawa

    Lądowanie w Polsce, zakończenie imprezy.

    SZLAK INKÓW - INFORMACJE:

    Godziny przejścia są szacunkowe. Miejsca noclegu mogą ulec zmianie.
    Co zabrać: 
    - Śpiwór (można wypożyczyć w Cuzco) 
    - Plecak z ubraniami na zmianę na cały trekking
    - Płaszcz przeciwdeszczowy (lub kurtka i spodnie) lub plastikowe poncho (można kupić w Cusco) 
    - Mocne, sprawdzone buty trekkingowe (zalecane wodoodporne)
    - Ciepłe ubrania, w tym kurtki. Odzież termiczna jest również zalecana, zwłaszcza do spania 
    - Karimata: dostarczana przez agencję, ale noszona samodzielnie 
    - Latarkę i baterie 
    - Kapelusz lub czapkę z daszkiem do ochrony przed słońcem, deszczem i zimnem 
    - Krem z wysokim filtrem UV 
    - Środek przeciwko owadom - minimalne zalecenie 20% DEET – (na trasie nie ma ryzyka malarii)
    - Przekąski: ciastka, batony energetyczne, czekolada, suszone owoce, muesli, itp (na trasie codziennie rano wydawane są przekąski, posiłki serwowane 3 razy dziennie są kompletne, jednak polecamy zabranie ulubionych przekąsek, które mogą być niedostępne) 
    - Woda na pierwszy ranek. 
    - Opcjonalnie: tabletki do sterylizacji wody ze strumieni i rzek na trasie. Codziennie dostarczana jest przegotowana woda, która jest zdatna do picia i nie powoduje żadnych problemów zdrowotnych (przynajmniej do tej pory :-) )
    - Paszport 
    - Opcjonalnie: kijki trekkingowe z gumowymi osłonami (osłonki są obowiązkowe, by nie uszkodzić szlaku)

  • Cena zawiera

    • Przeloty Warszawa – Lima – Warszawa via miasto europejskie uzależnione od dostępności w momencie potwierdzenia
    • Przelot wewnętrzny Cuzco – Lima, uzależnione od dostępności w momencie potwierdzenia
    • Zakwaterowanie w hotelach 1*, 2*i 3* w pok. 2 os., w trakcie trekkingu w Peru pod namiotami
    • Wyżywienie według programu (lunche w formie suchego prowiantu)
    • Transfery klimatyzowanym busem/autem (w zależności od l. osób)
    • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
    • Przewodników lokalnych (j. ang)
    • Ubezpieczenie NW, KL, bagaż, choroby przewlekłe, w wariancie sporty ekstremalne podczas wspinaczki
    • Opłaty lotniskowe 
    Cena
    nie zawiera

    • Wydatków własnych
    • Ewentualnych dopłat paliwowych
    • Obowiązkowych napiwków
    • Napoi do posiłków
  • Lista dokumentów związanych z wycieczką "PERU Szlakiem Inków"

    • Zobacz większą mapę Google