WORLD TRAVELER CLUB

Najciekawsza baza egzotycznych ofert turystycznych
Tel. +48 739 288 988
Brand owned by
Neodronevision sp. z o.o.
Gruzja - weekend majowy

morze, wino i góry w jednym flakonie

1999 PLN + 1469 USD

Info i Terminy
Liczba dni:13
Dojazd: samolot
Rodzaj imprezy: zwiedzanie, z polskim pilotem
Zakwaterowanie: Hotele 4* i 5*
Wyżywienie: Śniadania i kolacje
2023-04-29 - 2023-05-11
Cena: 1999 PLN + 1469 USD Polecamy!
WięcejZwiń

Minimalna liczba osób: 10

Dodatkowe informacje:

Oferta wymaga potwierdzenia przez World Traveler Club w ciągu 24 godzin (dni robocze) od założenia rezerwacji.

Wylot/Przylot możliwe z różnych miast w Polsce i Europie, w dowolnym dniu - prosimy o informację dot. preferencji przelotu.

Podane ceny zawierają przelot w najniższej taryfie dostępnej w okresie obowiązywania cennika. W przypadku braku dostępności miejsc w najniższej taryfie cena może ulec zmianie, a ewentualna dopłata przedstawiona jest do akceptacji klientowi.

W przypadku braku możliwości potwierdzenia oferty lub braku akceptacji wysokości dopłaty, World Traveler Club zwraca 100% wpłaconej zaliczki.

* Płatne wg kursu pieniądz-sprzedaż banku Raiffeisen zgodnie z warunkami.
Szacunkowo 8434 zł wg kursu Raiffeisen na dzień 13.06.2024
 • Dzień
  1

  Warszawa - Kutaisi

  Odprawa na lotnisku w Warszawie. Wieczorny przelot do Kutaisi i spotkanie na lotnisku z polskim pilotem.

  Dzień
  2

  Kutaisi - Tbilisi

  260 km ~ 3:20

  Przylot do Kutaisi nad ranem. Transfer do Tbilisi. Śniadanie. Dzień rozpoczniemy od relaksującej kąpieli w gorących łaźniach siarkowych z masażem. Zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek. Wieczorem spacer po tętniącym życiem, starym mieście. Wjazd kolejką linową na cytadelę Narikala, skąd rozpościera się imponująca panorama miasta. Z jednej strony zachodzące słońce nad wąwozem pełnym zieleni, a z drugiej strony twierdzy nowoczesne, oświetlone miasto i skaliste brzegi rzeki Kury. Zwiedzimy także dzielnicę łaźni z meczetem i naturalnym wodospadem. Obiadokolacja i nocleg.

  Dzień
  3

  Tbilisi - Mtskheta - Stepantsminda

  160 km ~ 3:10

  Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Mcchety, prastarej stolicy Gruzji, miasta muzeum, nazywanego czasem drugą Jerozolimą. Dzięki położeniu na szlaku jedwabnym, miasto rozwinęło się w starożytności, powstały tu piękne budowle, które do dziś możemy podziwiać. Dalsza podróż tzw. Gruzińską Drogą Wojenną, aż na grzbiet Wielkiego Kaukazu, poprzez przełęcz Dżwari 2395m n.p.m. Postój na platformie widokowej, gdzie będziemy podziwiać potęgę gór Kaukazu. Przejazd do Kazbegi – miasteczka u podnóża śnieżnej góry Kazbek (5047m n.p.m.). Przy dobrej pogodzie będziemy mogli podziwiać Kazbek w całej swojej okazałości. Kolacja i nocleg.

  Dzień
  4

  Tbilisi

  160 km ~ 3:10

  Po śniadaniu powrót do Tbilisi i dalszy ciąg zwiedzania stolicy. Spacer reprezentacyjną aleją Rustawelego i Placu Niepodległości z pomnikiem św. Jerzego – patrona Gruzji. Wizyta w Muzeum Narodowym z bogatą kolekcją złotych skarbów starożytnej Kolchidy i Iberii – pradawnych poprzedniczek dzisiejszego państwa gruzińskiego. Wieczorem kolacja w restauracji z muzyką regionalną i pokazem gruzińskich tańców. Poznamy wspaniałą tradycję  słynnych toastów i znaczenie słowa Gaumardżos. Nocleg w hotelu.

  Dzień
  5

  Tbilisi - Telawi - Jezioro Lopota

  120 km ~ 2:30

  Śniadanie. Wyjazd do Kachetii – światowej kolebki wina. Zwiedzanie jednej z najwyższych świątyń Kaukazu czyli XI-wiecznej katedry Alawerdi. Wyróżnia się wspaniałymi proporcjami i interesującym wnętrzem. Zobaczymy również  pałacyk gruzińskich książąt z XIX wieku. Przejdziemy się na spacer odnowionymi uliczkami Telawi – stolicy Kachetii, a obiadokolację zjemy w miejscowej restauracji. Nocleg nad malowniczym jeziorem Lopota w zacisznym ośrodku wypoczynkowym.

  Dzień
  6

  Gremi - Signagi

  100 km ~ 1:50

  Po śniadaniu udamy się w objazd po Kachetii. Na początku wizyta w XVI wiecznym zamku królewskim w Gremi. Była stolica regionu kiedyś tętniła życiem i była jednym z głównych miast handlowych na Jedwabnym Szlaku. Następnie zwiedzanie monastyru Nekresi położonego na wzgórzach u podnóża Kaukazu, skąd rozpościera się wspaniała panorama Kachetii. Zachowała się tutaj jedna z najstarszych bazylik w kraju. Wizyta w wytwórni wina Graneli oraz w magazynach wina firmy Khareba. Magazyny zajmują wielokilometrowe tunele wydrążone w litej skale. Degustacje, m.in. win i koniaków. Wieczorem supra czyli gruzińska uczta, w jednej z lokalnych winnic. Nocleg w miasteczku Signagi.

  Dzień
  7

  Signagi - David Garedża - Tbilisi

  170 km ~ 3:50

  Śniadanie. Zwiedzanie Signagi – perły Kachetii, najpiękniej odrestaurowanego miasteczka w regionie. Wyjazd do monastyru Dawid Garedża, położonego w półpustynnej, odludnej okolicy w pobliżu uskoku tektonicznego. Dłuższy spacer po widowiskowej okolicy monastyrów, zwiedzanie dwóch z licznych kompleksów klasztornych sięgających historią VI wieku. Obiadokolacja w restauracji „Oasis Club” we wsi Udabno, gdzie w surowych warunkach Polacy założyli niezwykłą restaurację. W godzinach wieczornych przejazd do Tbilisi na nocleg.

  Dzień
  8

  Tbilisi - Upliscychle - Gori - Bordżomi - Achalcyche

  230 km ~ 4:30

  Śniadanie. Przejazd do Upliscyche – antycznego miasta wykutego w skale nad brzegami rzeki Kury. Wizyta w muzeum Stalina znajdującego się w okazałym, socrealistycznym budynku, które zostało poświęcone życiu radzieckiego przywódcy. Obok znajduje się przeniesiona w to miejsce i odrestaurowana stara chata szewca Wissariona Dżugaszwilego, ojca Stalina, w której wódz przyszedł na świat i spędził pierwsze cztery lata życia. Na placu muzeum ustawiono jako eksponat opancerzony wagon, którym od 1941 r. podróżował Stalin. Następnie przejedziemy do Borżomi, gdzie zwiedzimy park zdrojowy, w którym spróbujemy słynnych wód mineralnych. To uzdrowisko założone przez carską rodzinę Romanowów, słynie ze swych mineralnych źródeł. Spacer po parku zdrojowym. Przejazd do miasta Achalcyche. Kolacja i nocleg w hotelu.

  Dzień
  9

  Wardzia - Achalcyche

  140 km ~ 3:00

  Śniadanie. Wyjazd do Meschetii – niezwykłej krainy w południowej Gruzji pełnej dzikiej przyrody i monumentalnych zabytków. Podróż wzdłuż kanionu rzeki Kury, tj. głębokiego na kilkaset metrów skalistego wąwozu, nad którym górują płaskowyże i łagodne góry Małego Kaukazu. Zwiedzanie prehistorycznej twierdzy Saro sprzed ponad 3000 lat – rówieśniczki mitycznej Troi. Wizyta w skalnym mieście Wardzia, olbrzymim kompleksie jaskiń wykutym w pionowym klifie. W pochodzącej z XIII wieku Vardzii mogło mieszkać nawet kilkanaście tysięcy ludzi. Wizyta w pobliskim zamku Chertwisi, również z XIII wieku. Oba miejsca to pamiątki po największym władcy w historii Gruzji – królowej Tamar, za której czasów Gruzja była mocarstwem panującym nad całym dzisiejszym Zakaukaziem. Popołudniem powrót do Achalcyche, zwiedzanie gruzińsko-tureckiej twierdzy Rabat z meczetem, medresą i wieżą, z której rozciąga się rozległy widok na okolicę. Kolacja i nocleg w Achalcyche.

  Dzień
  10

  Achalcyche - Batumi

  340 km ~ 5:30

  Śniadanie. Przejazd w okolice Batumi – słynny kurort zachwyca licznymi nowoczesnymi rzeźbami, wspaniale oświetlonymi budynkami i fontannami. Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych ogrodów botanicznych na świecie, na tzw. Zielonym Przylądku. Wybierzemy się na przyjemny spacer między licznymi egzotycznymi gatunkami roślin i drzew. Kolacja i nocleg w hotelu w centrum XIX-wiecznego starego miasta Batumi.

  Dzień
  11

  Batumi - Gonio

  49 km ~ 1:00

  Śniadanie. Czas wolny na relaks na plaży. Po południu zwiedzanie miasta oraz pobliskiej rzymskiej twierdzy Gonio z I wieku n.e. Przejazd do Ajarian Wine House – stylowej restauracji w subtropikalnych górach tzw. Górnej Adżarii. Powrót do Batumi. Nocleg.

  Dzień
  12

  Batumi - Bagrati - Kutaisi

  140 km ~ 2:50

  Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd w okolice Kutaisi. Zwiedzanie cennych zabytków wpisanych na listę UNESCO: Wielkiej Akademii i klasztoru Gelati z XII wieku w pobliżu Kutaisi. Zobaczymy również Katedrę Bagrati oraz krasową jaskinię Prometeusza z licznymi formacjami skalnymi. Kolacja w pobliskiej restauracji. Nocleg w hotelu w Kutaisi.

  Dzień
  13

  Kutaisi - Warszawa

  Około godz. 3.30 wyjazd na lotnisko i powrót do Polski. . Zakończenie wyprawy do Gruzji od strony jej najpiękniejszych walorów przyrodniczych i kulturowych.

 • Cena zawiera

  • Przelot na trasie Warszawa – Kutaisi – Warszawa
  • jedną sztukę bagażu podręcznego o wymiarach nieprzekraczających 42x32x25 cm  oraz jedną sztukę bagażu bagaż rejestrowanego o wadze max. 32 kg;
  • transfery wg programu;
  • zakwaterowanie w hotelach 4/5* kategorii lokalnej w standardowych pok. 2-os. w podanych lub podobnych hotelach;
  • wyżywienie: śniadania i kolacje zgodnie z programem;
  • opiekę polskiego pilota/przewodnika od przylotu do Kutaisi do wylotu z Kutaisi;
  • opłaty wstępu do zwiedzanych obiektów wg programu;
  • ubezpieczenie KL, NW i bagaż, choroby przewlekłe;
  • degustację wina i lokalnych alkoholi zgodnie z programem;
  Cena
  nie zawiera

  • ​napiwków 
  • wydatków osobistych
  • ewentualnych dopłat paliwowych
  • napojów do posiłków
 • Lista dokumentów związanych z wycieczką "Gruzja - weekend majowy"

  • Zobacz większą mapę Google