WORLD TRAVELER CLUB

Najciekawsza baza egzotycznych ofert turystycznych
Tel. +48 739 288 988
ul. 1 Maja 38/8
40-287 Katowice, Poland
Birma Archipelag Mergui

Wycieczka do najbardziej tajemniczej części Azji bez wątpienia zachwyci każdego podróżnika ciekawego tego, co inne i nie...

5600 PLN + 3880 USD

Wspaniały kraj Azji południowowschodniej: pełny monumentalnych świątyń i pałaców – świadectw burzliwej i ciekawej historii. Zachwycający zarówno nieskażoną przyrodą, wspaniałymi widokami, jak i urokliwymi miastami, w których złote pagody sąsiadują z barwnymi ruinami kolonialnych budynków. Archipelag Mergui składa się z 800 małych wysp, które są prawie całkowicie niezamieszkane; otwarte od niedawna dla zagranicznych gości, do dziś pozostają miejscem niedostępnym dla większości, a zatem jednym z najbardziej sugestywnych i dziewiczych miejsc na świecie.

Info i Terminy
Liczba dni:18
Dojazd: samolot
Rodzaj imprezy: zwiedzanie i wypoczynek, z polskim pilotem
Zakwaterowanie: Hotele 4* i 5*
Wyżywienie: według programu
04.11 - 21.11.2022
Cena: 5600 PLN + 3880 USD tańsza opcja wypoczynku Ngapali Beach minus 900 USD
WięcejZwiń

Minimalna liczba osób: 10

Dopłaty:

 • Dopłata do pokoju 1-osobowego: 1215 USD
* Płatne wg kursu pieniądz-sprzedaż banku Raiffeisen zgodnie z warunkami.
Szacunkowo 22597 zł wg kursu Raiffeisen na dzień 29.09.2022
 • Dzień

  Tańsza opcja Ngapali Beach 10-15 dzień

  Czas wolny lub aktywności na uroczej i spokojnej plaży Ngapali Beach noclegi w Resorcie bezpośrednio nad morzem ze śniadaniami i kolacjami.

  Dzień
  1

  Dzień 1

  Zbiórka na lotnisku w Warszawie o godz. 10.30, odprawa bagażowo- paszportowa,  wylot o godz. 13.00 via Dubaj w kierunku Rangun.

  Dzień
  2

  Dzień 2

  Przylot do Bangkoku, a następnie krótki przelot do Rangun, przylot 15.40. Powitanie i transfer do hotelu. Zameldowanie w hotelu i wypoczynek. Dla chętnych wieczorne zwiedzanie, pełnej modlących się Birmańczyków, najpiękniejszej Świątyni Pagody Shwedagon. Kolacja i nocleg w hotelu w Rangun.

  Dzień
  3

  Dzień 3

  Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Bagan. Po przylocie zwiedzanie kolorowego lokalnego rynku, gdzie lokalni sprzedawcy oferują świeże warzywa, owoce i inne  wyroby. Następnie zwiedzanie: Złotej Pagody - chwały Bagan, Świątyni Htilominlo - najlepsze rzeźby pilastrowe, Nathtaukkyaung - klasztor wykonany z drewna tekowego, Świątyni Ananda - arcydzieła Bagan, Świątyni Gubyaukgyi - najlepsze malowidła ścienne z XI wieku, Świątyni Manuha - ogromne obrazy Buddy, Świątyni Dhamayangyi - największa świątynia w Baganie, Świątyni Sulamani - świątynia XII wieku.  Odwiedzimy warsztat produkujący wyroby z laki „orientalnej żywicy - specjalność Bagan. Na zakończenie dnia podziwianie zachodu słońca na szczycie wzgórza.

  Kolacja w lokalnej restauracji i nocleg w hotelu w Bagan.

  Dzień
  4

  Dzień 4

  Bagan, najbogatszy obszar archeologiczny w Birmie a niegdyś wspaniała i chwalebna stolica Pierwszego Imperium Birmańskiego. To najbardziej niesamowite miejsce w Birmie, ponieważ w każdym kierunku, w którym spojrzymy, zobaczymy ruiny różnych rozmiarów, ogromne i chwalebne jak Ananda szybujące w kierunku nieba, jak i małe, pełne wdzięku pagody i świątynie stojące samotnie na polach.

  Wczesnym rankiem opcjonalnie dla chętnych czeka niezwykła atrakcja - przelot balonem nad Bagan. Niepowtarzalna okazja do zobaczenia jedynego w swoim rodzaju przedstawienia podczas wschodu słońca w mieście tysiąca świątyń**. Po śniadaniu odwiedzimy pagodę Lawkananda, z fascynującym widokiem na rzekę, następnie zwiedzimy świątynię Payathonezu z malowidłami ściennymi, Świątynię Nagayon z XI wieku i Świątynię Apyeyadanar. Po południu odwiedzimy typowe wioski w Bagan, aby zobaczyć życie ludzi i nieznane świątynie jako ciekawy dodatek do dzisiejszego dnia.                 Kolacja w lokalnej restauracji i nocleg w hotelu w Bagan.

  Dzień
  5

  Dzień 5

  Śniadanie, następnie transfer na lotnisko na lot do Heho. Po przylocie przejazd nad jezioro Inle. Po drodze zatrzymamy się w 500-letnim klasztorze Shweyanpye wykonanym z drewna. Wycieczka łodzią po jeziorze, w czasie  której zobaczymy bajeczne pływające ogrody i domostwa unoszące się na wodzie oraz życie ich mieszkańców. Zatrzymamy się w manufakturze słynącej z produkcji ubiorów z kwiatów lotosu w wiosce Inn Paw Khone, następnie Pagoda Phaungdaw Oo najważniejszej świątyni na Jeziorze Inle zwaną klasztorem skaczący kotów. Przepłynięcie do hotelui czas wolny.       Kolacja i nocleg w hotelu na Jeziorze Inle.

  Dzień
  6

  Dzień 6

  Po śniadaniu udamy się łodziami na poranny targ. Pływający targ to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie – sprzedawcy przemieszczają się łodziami pomiędzy wioskami usytuowanymi przy brzegu jeziora. Rynek odwiedzany jest przez mieszkańców jeziora jak  i okoliczne plemiona górskie, odbywa się codziennie (z wyjątkiem dni nowiu i pełni księżyca).

  Następnie udamy się  do wioski Ywama łodzią i dalej do wioski Taung Chay oglądając piękne krajobrazy i robiąc po drodze przystanki fotograficzne.

  Taung Chay Village znajduje się u podnóża wzgórza. Przespacerujemy się po wiosce i obserwując ludzi, domostwa i produkcję specjalności wioski. Następnie 10 minut spacerem do klasztoru Taung Chay Tawya i podziwianie panoramicznego widoku.

  Następnie popłyniemy łodzią do pagody Inn Dein w ruinach pokrytych drzewami i krzewami, przespacerujemy się przez bambusowy las Inn Dein. Powrót do hotelu i wypoczynek.          Kolacja i nocleg w hotelu na Jeziorze Inle.

  Dzień
  7

  Dzień 7

  Rano, śniadanie w hotelu. Przejazd do Mandalay drogą prowadzącą przez płaskowyż Shan podziwiając piękne krajobrazy. Krótka wizyta na lokalnym rynku Kalaw, a także zatrzymamy się na punkcie widokowym  Shamballa View Point, aby cieszyć się panoramicznym widokiem i cudowną scenerią.

  Po przyjeździe transfer do hotelu i czas wolny.                                                             Kolacja i nocleg w hotelu w Mandalay.

  Dzień
  8

  Dzień 8

  ​Śniadanie w hotelu. Wycieczka łodzią do Mingun (ok. 1 godziny) wzdłuż potężnej rzeki Ayeyarwaddy. Podczas rejsu po rzece możemy cieszyć się fascynującymi krajobrazami rzeki, a także codziennym życiem ludzi mieszkających wzdłuż Ayeyarwaddy. Zobaczymy pagodę Mingun - niedokończoną pagodę i największy dzwon na świecie o wadze 90 ton oraz  niezwykłą pagodę Myatheindan. Powrót do Mandalay gdzie m.in. zobaczymy posąg Buddy Mahamuni - jeden z najświętszych posągów Buddy w Birmie, słynącym między innymi ze spełniania życzeń odwiedzających. Kontynuacja zwiedzania m.in. tradycyjnych warsztatów rękodzielniczych, Pagody Kuthodaw - największa na świecie książka wpisana w księdze Guinnessa, klasztoru Shwenandaw (Złoty Pałac). Na koniec dnia podziwianie zachodu słońca na szczycie Mandalay Hill, gdzie możemy podziwiać piękno Mandalay City, Shan Plateau itp. Powrót do hotelu.

  Kolacja w lokalnej restauracji i nocleg w Mandalay.

  Dzień
  9

  Dzień 9

  Śniadanie w hotelu. Następnie przejazd na słynny most U Bein i przejście przez most. Odwiedzimy Amarapurę - starożytną stolicę Birmy, gdzie możemy obserwować życie ponad 1000 mnichów w klasztorze Mahagandaryon, wizyta w fabryce jedwabiu.Kontynuacja jazdy do Ava i przejazd bryczkami do: klasztoru Maenu Okkyaung - zbudowanego przez królową w 1818 roku, Nan Myint Tower - 27 metrów, klasztoru Bargayar - znanego z rzeźby w drewnie z 267 filarami z drewna tekowego. Następnie, transfer na lotnisko Mandalay na wieczorny lot powrotny do Rangunu. Po przylocie transfer do hotelu.                           Kolacja i nocleg w hotelu w Rangunie.

  Dzień
  10

  Dzień 10

  Archipelag Mergui

  ​Śniadanie, transfer na lotnisko i lot do Kawthaung. Po przylocie transfer do molo i przepłynięcie łodzią na wyspę Pila. Nocleg w  Awei Pila Resort jednym z najbardziej luksusowym resorcie. Pełne wyżywienie i nocleg w resorcie Awei Pila.

  Dzień
  10-15

  tańsza opcja wypoczynku Ngapali Beach zamiast Archipelag Mergui

  Wypoczynek na uroczej i spokojnej plaży w Ngapali Beach w Resorcie nad morzem ze śniadaniami i kolacjami. Przeloty z Rangunu i powrót samolotem.

  Dzień
  11-13

  Dzień 11 - 13

  Archipelag Mergui

  ​Czas wolny lub aktywności na pięknej i bardzo egzotycznej wyspie. Pełne wyżywienie i noclegi w Awei Pila Resort.

  Dzień
  14

  Dzień 14

  Archipelag Mergui

  ​Po śniadaniu rejs łodzią motorową z powrotem do Kawthaung. Po przyjeździe transfer do hotelu. Wycieczka po mieście w Kawthaung, w tym spacer po centrum miasta i wizyta w pagodzie Pyitaw Aye, Bayint Naung Hill, 555 Hill View Point, Victoria point znany również jako Przylądek Wiktorii.

  Kolacja i nocleg w hotelu w Kawthaung.

  Dzień
  15

  Dzień 15

  Kawthaung

  Rano śniadanie w hotelu. Czas wolny w hotelu. Popołudniu transfer na lotnisko Kawthaung i lot powrotny do Rangunu. Po przylocie transfer do hotelu.   Kolacja i nocleg w hotelu w Rangunie.

  Dzień
  16

  Dzień 16

  ​Po śniadaniu nasza piesza wycieczka do  Obszaru Kolonialnego, dzielnicy z kolonialną architekturą, kontynuuj spacer do Sądu Najwyższego i Ogrodu Mahabandoola, Pomnika Niepodległości i Pagody Sule, w serca centrum miasta. Popołudniowe zwiedzanie Rangunu m.in. Pagoda Chauk-htet-kyi, aby zobaczyć olbrzymi 65 metrowy Posąg Leżącego Buddy. Wieczorem wizyta w Pagodzie Shwedagon, niesamowitym miejscu nazywanym jednym z architektonicznych cudów świata. Jest to najświętsze miejsce Birmańczyków, złota pagoda wybudowana na niewielkim wzgórzu, do której pielgrzymują ludzie z najodleglejszych zakątków. Kolacja w lokalnej restauracji i nocleg w Rangunie.

  Dzień
  17

  Dzień 17

  Śniadanie, poranna wizyta w interesującej ze względu na architekturę Pagodzie Botataung, 40 m złotej  stupy i świątyni w pobliżu rzeki Rangun. Wewnątrz stupy znajduje się rodzaj lustrzanego labiryntu, ze szklanymi gablotami zawierającymi starożytne relikty i artefakty, małe srebrne i złote stupy.  Następnie spacer po „Małych Indiach” i po słynnym Targu Bagyoke, gdzie można kupić wyroby rzemieślników z całego kraju. Powrót do hotelu. Popołudniu transfer na międzynarodowe lotnisko w Rangunie, przelot przez Bangkok do Dubaju.

  Dzień
  18

  Dzień 18

  Wylot z Dubaju i przylot do Warszawy o godz. 11.20

 • Cena zawiera

  • opiekę polskiego pilota 
  • przeloty Warszawa-Dubai-Bangkok – Rangun - Bangkok-Dubaj-Warszawa w klasie ekonomicznej.
  • przeloty wewnętrzne zgodnie z programem
  • zakwaterowanie w hotelach 4* i 5* w pokojach 2-os. 
  • wyżywienie zgodnie z programem 
  • realizację programu
  • przejazdy i transfery zgodnie z programem
  • lokalnych przewodników w języku angielskim
  • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
  • rejsy łodziami na Jeziorze Inle i rzece Ayeyarwaddy
  • przejazd bryczką w Ave
  • ubezpieczenie KL, NNW i bagaż

  Cena
  nie zawiera

  • wydatków własnych
  • napojów do posiłków
  • ewentualnych dopłat paliwowych
  • napiwków
  • opłat wizowych do Birmy ok. 50 USD płatne przy zapisie (potrzebny paszport min. 6 m-cy ważny, zdjęcie kolorowe 4cm x 5cm, zaświadczenie o szczepieniu w jęz. angielskim)
  • opłat lotniskowych w Birmie ok. 15 USD i testu na covid po przylocie do Rangun ok 10 USD
  • przelot opcjonalny balonem nad Bagan 220 USD od osoby, konieczna rezerwacja i zaliczka przy zapisie 40 USD (w cenie transfery, kawa  lub herbata z ciasteczkami przed lotem, 45min.-1 godz. lotu, zdjęcie z lotu, kieliszek szampana po wylądowaniu i lekkie śniadanie) [**realizacja przelotu balonem zależna jest od warunków   atmosferycznych w danym dniu]
  • innych, nie wymienionych świadczeń
 • Lista dokumentów związanych z wycieczką "Birma Archipelag Mergui"

  • Zobacz większą mapę Google